top of page

VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2023

Zaktualizowano: 21 maj


VII Niedziela Wielkanocna

Obchody liturgiczne tygodnia

Środa 24 maja - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych Piątek 26 maja - Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera


W najbliższą sobotę dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej


Przed nami dwa wydarzenia związane z Laxton Hall.

W niedziele 28 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do Laxton Hall (NN17 3AU) na Święto Rodziny. To wyjątkowe miejsce, pełne zieleni i spokoju co roku gromadzi rzesze Polaków mieszkających w Anglii i Walii. Gościem tegorocznego spotkania i głównym prelegentem będzie bp. Piotr Turzyński, delegat KEP do spraw emigracji. Z powodu małej ilości zgłoszeń musieliśmy zrezygnować z autokaru. Dojazd własny.


W sobotę 10 czerwca Polska Misja Katolicka w Anglii i Wali wraz z Polską Macierzą Szkolną i Parafią Devonia organizują Wesoły Dzień Dziecka. W tym wydarzeniu co roku bierze udział kilka tysięcy Polaków. Konkursy, zabawy, zjeżdżalnie, grill i wiele innych atrakcji. Zapraszamy rodziny do tego wyjątkowego miejsca. Jak co roku poszukujemy wolontariuszy do organizacji tego wydarzenia. Wolontariusze mają zapewniony transport i wyżywienie. Szczegóły na naszej stronie internetowej bądź bezpośrednio u ks. Bogdana.


Spotkanie seniorów odbędzie się w środę 24 maja. O godzinie 10.30 – Eucharystia, a po niej spotkanie w sali pod kościołem.


Z tydzień w sobotę 27 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Czuwanie połączone z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z prośbą o wylanie darów Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Eucharystią. Spowiedź od godz. 17.00.


Także za tydzień w sobotę wieczorem będziemy żegnać ks. Tomasza Mężyka, naszego wikarego. Chcemy podziękować mu za trzy lata posługi na Devonii i pragniemy wypraszać dla Niego potrzebne łaski na dalszą drogę za Chrystusem. Eucharystia w Jego intencji o godz. 18.00.


Narzeczonych pragnących zawrzeć sakramentalne małżeństwo zapraszamy na Kurs Przedmałżeński z poradnią małżeńską i z Dniem Skupienia. Rozpoczęcie w poniedziałek 29 maja o godz. 20.00. Zapisy przez stronę internetową naszej parafii.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.


Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

174 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page