top of page

VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2023

Zaktualizowano: 21 maj 2023


VII Niedziela Wielkanocna

Obchody liturgiczne tygodnia

Środa 24 maja - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych Piątek 26 maja - Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera


W najbliższą sobotę dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej


Przed nami dwa wydarzenia związane z Laxton Hall.

W niedziele 28 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do Laxton Hall (NN17 3AU) na Święto Rodziny. To wyjątkowe miejsce, pełne zieleni i spokoju co roku gromadzi rzesze Polaków mieszkających w Anglii i Walii. Gościem tegorocznego spotkania i głównym prelegentem będzie bp. Piotr Turzyński, delegat KEP do spraw emigracji. Z powodu małej ilości zgłoszeń musieliśmy zrezygnować z autokaru. Dojazd własny.


W sobotę 10 czerwca Polska Misja Katolicka w Anglii i Wali wraz z Polską Macierzą Szkolną i Parafią Devonia organizują Wesoły Dzień Dziecka. W tym wydarzeniu co roku bierze udział kilka tysięcy Polaków. Konkursy, zabawy, zjeżdżalnie, grill i wiele innych atrakcji. Zapraszamy rodziny do tego wyjątkowego miejsca. Jak co roku poszukujemy wolontariuszy do organizacji tego wydarzenia. Wolontariusze mają zapewniony transport i wyżywienie. Szczegóły na naszej stronie internetowej bądź bezpośrednio u ks. Bogdana.


Spotkanie seniorów odbędzie się w środę 24 maja. O godzinie 10.30 – Eucharystia, a po niej spotkanie w sali pod kościołem.


Z tydzień w sobotę 27 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Czuwanie połączone z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z prośbą o wylanie darów Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Eucharystią. Spowiedź od godz. 17.00.


Także za tydzień w sobotę wieczorem będziemy żegnać ks. Tomasza Mężyka, naszego wikarego. Chcemy podziękować mu za trzy lata posługi na Devonii i pragniemy wypraszać dla Niego potrzebne łaski na dalszą drogę za Chrystusem. Eucharystia w Jego intencji o godz. 18.00.


Narzeczonych pragnących zawrzeć sakramentalne małżeństwo zapraszamy na Kurs Przedmałżeński z poradnią małżeńską i z Dniem Skupienia. Rozpoczęcie w poniedziałek 29 maja o godz. 20.00. Zapisy przez stronę internetową naszej parafii.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.


Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

175 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page