top of page
Droga Neokatechumenalna Baner.png

NEOKATECHUMENAT

Nasze spotkania

Od wiosny 2009 r. w naszej parafii istnieje chrześcijańskie wtajemniczenie dorosłych w formie neokatechumenatu. Parafianie, którzy wyruszyli w drogę prowadzącą do odnowienia obietnic chrzcielnych wtajemniczani są, na wzór katechumenatu pierwotnego Kościoła, w chrześcijański trójnóg: słowo Boże, liturgie, wspólnotę.

Rozpocząć katechumenat możne każdy: wierzący i niewierzący, praktykujący i niepraktykujący poprzez wysłuchanie cyklu katechez zwanych «Katechezami Zwiastowania». Odbywają się one raz lub dwa razy w roku.

Spotkania na Liturgii Słowa odbywają się w ciągu całego roku we wtorki lub środy, o godz. 20:00.

 

Benedykt XVI o neokatechumenacie: "Od ponad czterdziestu lat Droga Neokatechumenalna przyczynia się do ożywienia i umocnienia w diecezjach i parafiach Wtajemniczenia chrześcijańskiego, sprzyjającego stopniowemu i radykalnemu odkryciu bogactw Chrztu, pomagającego zasmakować życia Bożego, życia niebiańskiego, które Pan zapoczątkował poprzez swoje wcielenie, przychodząc pomiędzy nas, rodząc się jako jeden z nas...". (Przemówienie do katechistów Drogi Neokatechumenalnej, Watykan, 17 stycznia 2011 r.)

Kontakt

Odpowiedzialny
Marcin Benet

Opiekun duchowy
ks. Tomasz Kocjan

bottom of page