top of page

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 17.12.2023


PRZYGOTOWANIE DO BOŻEGO NARODZENIA

 

Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu – czas bezpośredniego przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich chętnych na Msze święte roratnie, które będziemy odprawiać w najbliższy poniedziałek i piątek o godzinie 19:00. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub świece. Okazja do spowiedziw tym tygodniu będzie – od poniedziałku do soboty pół godziny przed poranną Eucharystią, oraz godzinę przed wieczorną Mszą świętą (z wyjątkiem wtorku). W razie potrzeby, jeśli nie uda się wyspowiadać wszystkich chętnych przed Eucharystią, będzie także okazja po jej zakończeniu – do ostatniego penitenta. Wigilia i Boże Narodzenie to czas świętowania – w te dni nie będzie już okazji do spowiedzi.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA

 

Zapraszamy w niedzielę 24 grudnia do wspólnego świętowania – na Msze Pasterskie o godz. 20:00, 22:00, 24:00. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego (poniedziałek) oraz w drugi dzień Świąt (wtorek) Msze święte będą odprawione o godz. 11:00, 12:30 oraz 15:00. W kolejnych dniach Eucharystie o standardowych porach.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

 

W styczniu rozpocznie się w naszej parafii okres odwiedzin duszpasterskich. Formularz zapisu można zabrać przy wyjściu z kościoła i wypełniony przynieść do kancelarii. Prosimy chętnych o zapisanie się do 30 grudnia.W pierwszej kolejności będziemy chcieli odwiedzić osoby które są nowe w parafii, niedawno się zapisały, przeprowadziły się i chcą poświęcić mieszkanie, albo w poprzednich latach nie przyjmowały „kolędy”.

 

KRĄG BIBLIJNY

 

Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Pisma Świętego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego – w poniedziałki po wieczornej Eucharystii w sali pod kościołem, około godz. 19:45.

 

RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA

 

Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystaniaz oferty naszej księgarni, która oferuje duży wybór szopek, książek, kalendarzy, kolorowanek, puzzli i gier dla dzieci i młodzieży. Można kupić świece naszego własnego projektu, z których dochód przekażemy na Caritas. Jest także możliwość nabycia opłatków wigilijnych oraz ręcznie zdobionych bombek i szydełkowych aniołków.W okresie świątecznym restauracja, kawiarnia i sklepik będą nieczynne. Ponowne otwarcie 7 stycznia.

 

KANCELARIA PARAFIALNA

 

W najbliższy czwartek oraz niedzielę do południa kancelaria parafialna będzie czynna w standardowych porach. Przerwa w funkcjonowaniu kancelarii będzie od Wigilii Bożego Narodzenia do 1 stycznia włącznie.

 

OFIARY:  10.12.2023


Taca - £983;  Gift Aid - £459;  Ofiary kartą - £467.77;  II Taca – 911;

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

 

We wrześniu 2024 roku organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje – zapraszamy chętnych do zapoznania sięz programem na plakacie lub stronie internetowej. Dodatkowe informacje i możliwość zapisu w kancelarii.Jest także przygotowana propozycja wyjazdu dla młodzieży na Festiwal Młodych na początku sierpnia 2024. Na parafialnym Facebooku jest zamieszczony krótki film promujący wyjazd, zachęcamy do obejrzenia. Zapisyi szczegółowe informacje u pani Renaty pod numerem telefonu: 07958 271672.

 

LITURGIA TYGODNIA

 

Od dziś rozpoczynamy drugą część Adwentu, w której Kościół przygotowuje się bezpośrednio do Bożego Narodzenia. Przez liturgię tych dni prowadzą nas tzw. Wielkie antyfony, których pierwsze litery w języku łacińskim tworzą zawołanie: „ero cras” – jutro przybędę.

 

 

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

400 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page