top of page

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 3.12.2023


REKOLEKCJE ADWENTOWE


Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, których tematem przewodnim będzie „Upodobanie w oczach Boga”. Poprowadzi je dla nas ks. Grzegorz Jeleń, posługujący aktualnie jako misjonarz na Ukrainie.

Tematy poszczególnych dni:

Niedziela – „Pokora i cichość” – kazanie rekolekcyjne podczas każdej Eucharystii niedzielnej;

Poniedziałek – „Pragnienie mojego serca” – nauka w czasie Mszy porannej i wieczornej;

Wtorek – Liturgia pokutna z okazją do spowiedzi o 18:00 i świadectwo z Ukrainy o 20:00;

Środa – „Cichość i skupienie ducha” – nauka w czasie Mszy porannej i wieczornej oraz o 10:30.

W ostatnim dniu rekolekcji chcemy zebrać ofiarę jako podziękowanie dla księdza rekolekcjonisty.


DODATKOWE ZBIÓRKI


Siostra Krystyna dziękuje za ofiary złożone przed tygodniem na budowę szkoły w obozie dla uchodźców w stanie Assam, które wyniosły £1614.15, €20 i 50zł.

Harcerze i Koło Przyjaciół Harcerstwa zapraszają na kiermasz dekoracji świątecznych, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby jednostek harcerskich działających przy naszej parafii.


W przyszłą niedzielę będzie ostatnia w tym roku dodatkowa taca na Pomoc Kościołowi na Wschodzie dla wspólnot w krajach byłego ZSSR.


SPOTKANIE DLA DZIECI


Za tydzień zapraszamy wszystkie dzieci na Eucharystię o godz. 12:30 i po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystania z oferty naszej księgarni z wieloma ciekawymi lekturami. Jest już także możliwość nabycia opłatków wigilijnych.


KRĄG BIBLIJNY


Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Pisma Świętego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego – w poniedziałki (oprócz 4/12) po wieczornej Eucharystii w sali pod kościołem, około godz. 19:45.


PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE


We wrześniu 2024 roku organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje – zapraszamy chętnych do zapoznania się z programem na plakacie lub stronie internetowej. Dodatkowe informacje i możliwość zapisu w kancelarii.


OFIARY: 26.11.2023


Taca - £945; Gift Aid - £520; Ofiary kartą - £440;

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA


Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana Jezusa. Do 16 grudnia będziemy koncentrować się na tajemnicy powtórnego przyjścia Chrystusa, a ostatni tydzień Adwentu będzie służył bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Bożego Narodzenia.


W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Myry (na terenie dzisiejszej Turcji), który żył na przełomie III i IV wieku. Po bogatych rodzicach otrzymał w spadku znaczny majątek, którym chętnie dzielił się z ubogimi i przez to stał się symbolem chrześcijańskiego miłosierdzia i obdarowania innych.


W czwartek obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, zaliczanego do grona czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego. Był mistrzem duchowym św. Augustyna, walczył odważnie z herezją ariańską, pozostawił po sobie wiele pism teologicznych i hymnów liturgicznych.


W piątek świętujemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – tym tytułem przedstawiła się Maryja ponad 160 lat temu podczas objawienia w Lourdes. Papież Pius IX uroczyście ogłosił ten dogmat w 1954 roku, pisząc: „Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od zmazy grzechu pierworodnego”.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi

265 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page