top of page

ODPUST PARAFIALNY - 27.08.2023


ODPUST PARAFIALNY


Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tej okazji możemy otrzymać odpust zupełny – czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za grzechy, które zostały już wcześniej odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty. Odpust taki można uzyskać dla siebie lub dla zmarłej osoby. Warunki uzyskania odpustu:

a) stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,

b) nawiedzenie naszego kościoła połączone z odmówieniem modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga,

c) dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Papieża (w sierpniu – za uczestników Światowych Dni Młodzieży)


KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, oraz do kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości. To wszystko jest możliwe dzięki posłudze wolontariuszy – dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty przyczyniają się do jej utrzymania i rozwoju. Dziś z okazji odpustu parafialnego będzie można w księgarni kupić wybrane artykuły 30% taniej. Za tydzień z racji pielgrzymki do Aylesford kawiarnia, restauracja i księgarnia będą nieczynne.


PIERWSZY PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy. W pierwszy piątek chcemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godz. 18:00 okazja do spowiedzi, o godz. 19:00 Eucharystia i po niej Adoracja Krzyża Świętego. Zachęcamy by osoby będące w stanie łaski uświęcającej przyjęły Komunię Świętą wynagradzającą Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata. W pierwszą sobotę, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17:00.


PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I SPOWIEDZI


Od przyszłej niedzieli Msze święte będą w porządku stałym: 9:00, 11:00, 12:30, 15:00 i 19:00. Eucharystia o godz. 11:00 będzie także transmitowana na naszym parafialnym Facebooku. Plan spowiedzi wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.


OFIARY: 15.08.2023 i 20.08.2023


15.08: Taca - £225; Gift Aid - £55; Ofiary kartą - £223

20.08: Taca - £723; Gift Aid - £282; Ofiary kartą - £546

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW


Zapisy do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii rozpoczną się na początku września i potrwają dwa tygodnie. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej, formularz zapisu pojawi się za tydzień.


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


W naszym kościele jest okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chętnych zapraszam do zatrzymania się na modlitwie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek przez godzinę od 18:00, oraz dodatkowo w czwartek po Mszy wieczornej. Warto znaleźć czas, żeby zatrzymać się przed Panem Jezusem i w modlitwie powierzać Mu swoje sprawy.


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH


Zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych na kolejne miesiące tego roku – od września do grudnia – warto to zrobić z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli ma to być Eucharystia niedzielna. Rezerwować terminy można online lub w kancelarii.


LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. W czasie studiów odszedł od chrześcijaństwa, przez wiele lat był nauczycielem gramatyki, retoryki i filozofii. Dopiero kazania biskupa Ambrożego, a także modlitwy matki, św. Moniki, doprowadziły go do nawrócenia i przyjęcia chrztu. Sprzedał swój skromny majątek, założył w Tagaście klasztor. Wyświęcony przez biskupa Hippony, kilka lat później został jego następcą. Jako biskup przez 34 lata oddawał się pracy kaznodziejskiej i twórczości filozoficzno-teologicznej.


We wtorek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jego misja poprzedzała działalność Chrystusa. Przepowiadając i udzielając chrztu wzywał lud do nawrócenia. Jak przystało na autentycznego proroka, Jan Chrzciciel dał świadectwo prawdzie bez kompromisów. Obnażał łamanie przykazań Bożych nawet, kiedy dopuszczali się tego możni. Kiedy surowo zganił postępowanie moralne Heroda, który żył w związku ze swoją bratową Herodiadą, król zamknął go w twierdzy Macheront. Jan został ścięty, kiedy podczas uczty córka Herodiady, Salome, tańcem zauroczyła króla, który obiecał jej spełnić wszelkie życzenia – a ona za namową matki poprosiła o głowę proroka na misie.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

394 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page