top of page

IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023


IV Niedziela Wielkanocna

Obchody liturgiczne tygodnia

Poniedziałek 1 maja - Święto św. Józefa, rzemieślnika

Wtorek 2 maja - Wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK

Środa 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Czwartek 4 maja - Wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji

Sobota 6 maja - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Z tydzień w sobotę o godz. 18.00 nasza młodzież i kilku dorosłych przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich szczególnie modlitwie.


Nabożeństwa Majowe w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 10.30.


2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. O godz. 12:00 czasu polskiego, zostanie odprawiona w jasnogórskiej kaplicy Królowej Polski Msza święta w intencji Polonii i Polaków za granicą, której przewodniczyć będzie bp Piotr Turzyński Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji. Eucharystia transmitowana będzie przez kanał YouTube: Jasna Góra. Link do także na naszym profilu FB.


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek po wieczornej Eucharystii nabożeństwo za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.

W pierwszy piątek miesiąca pragniemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 19.00 Eucharystia a po Niej Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.


Zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które poprowadzą Hubert Kowalski, Paweł Bębenek i Piotr Pałka. Warsztaty odbędą się w naszej parafii 13-14 maja, szczegóły co do ceny i zapisów na plakacie przed kościołem. Zaproszeni są wszyscy, dorośli i dzieci, lubiący śpiewać i grający na instrumentach, ale nie trzeba czytać nut! Prosimy o jak najszybsze zapisy, bo ilość miejsc jest ograniczona


Kolejna seria Kursu Przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i z Dniem Skupienia rozpocznie się w poniedziałek 29 maja o godz. 20.00. Zapisy przez stronę internetową naszej parafii.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 920£ oraz w formie GiftAid 595£. Kartą zebraliśmy 529£. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

345 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page