top of page

IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023


IV Niedziela Wielkanocna

Obchody liturgiczne tygodnia

Poniedziałek 1 maja - Święto św. Józefa, rzemieślnika

Wtorek 2 maja - Wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK

Środa 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Czwartek 4 maja - Wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji

Sobota 6 maja - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Z tydzień w sobotę o godz. 18.00 nasza młodzież i kilku dorosłych przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich szczególnie modlitwie.


Nabożeństwa Majowe w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 10.30.


2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. O godz. 12:00 czasu polskiego, zostanie odprawiona w jasnogórskiej kaplicy Królowej Polski Msza święta w intencji Polonii i Polaków za granicą, której przewodniczyć będzie bp Piotr Turzyński Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji. Eucharystia transmitowana będzie przez kanał YouTube: Jasna Góra. Link do także na naszym profilu FB.


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek po wieczornej Eucharystii nabożeństwo za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.

W pierwszy piątek miesiąca pragniemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 19.00 Eucharystia a po Niej Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.


Zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które poprowadzą Hubert Kowalski, Paweł Bębenek i Piotr Pałka. Warsztaty odbędą się w naszej parafii 13-14 maja, szczegóły co do ceny i zapisów na plakacie przed kościołem. Zaproszeni są wszyscy, dorośli i dzieci, lubiący śpiewać i grający na instrumentach, ale nie trzeba czytać nut! Prosimy o jak najszybsze zapisy, bo ilość miejsc jest ograniczona


Kolejna seria Kursu Przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i z Dniem Skupienia rozpocznie się w poniedziałek 29 maja o godz. 20.00. Zapisy przez stronę internetową naszej parafii.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 920£ oraz w formie GiftAid 595£. Kartą zebraliśmy 529£. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

338 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page