top of page

III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022


Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Zachęcamy do regularnej do lektury Pisma Świętego.


2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. O godz. 13:30 czasu polskiego, zostanie odprawiona w jasnogórskiej kaplicy Królowej Polski Msza święta w intencji Polonii i Polaków za granicą, której przewodniczyć będzie bp Piotr Turzyński nowy Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji. Eucharystia transmitowana będzie przez telewizję Trwam oraz przez kanał YouTube: Jasna Góra. Także w poniedziałek 2 maja w Katedrze Westminster o godz. 14.30 odbędzie się Eucharystia w intencji emigrantów.


We wtorek 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte z Uroczystości już w poniedziałek o godz. 19.00 , we wtorek o godz. 7.30 oraz 10.30. We wtorek wieczorem odbędą się próby przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej. Także we wtorek spotkanie Koła Seniora. Początek o godz. 10.30 Eucharystią, po Niej spotkanie w Sali pod kościołem.


Nabożeństwa Majowe w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 10.30.


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.


W czwartek po wieczornej Eucharystii nabożeństwo za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.


W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Eucharystie na godz. 19.00. Po Niej Czuwanie przy Jezusie Zmartwychwstałym „Droga Światła”. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.


W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.

W sobotę 7 maja dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunia Świętą. Ten szczególny dla Nich czas polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Przyszła niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza - światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu rozpoczynamy także spotkania młodzieży. Zapraszamy młodych w wieku od 16 do 24 roku życia, zarówno tych po bierzmowaniu jak i przed bierzmowaniem. Eucharystia o godz. 15.00, po Mszy Świętej spotkanie młodych w Sali pod kościołem.


Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczęła zapisy dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 1911£. Na funkcjonowanie Biura Centralnego Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii zebraliśmy 421£. Na fundusz remontowy przekazano 1000£.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się statyw z czytnikiem. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii niedzielnej od 10.00 do 17.00 zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

304 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page