top of page

II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne od 05 marca do 8 marca 2023


Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa – w piątki, godz. 18.30 (po niej Msza św.)

Gorzkie Żale – w niedzielę, godz. 10.30


Osoby, które pragną włączyć się w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego zapraszamy na próby, w niedziele Wielkiego Postu do Sali Fortepianowej po Eucharystii o godz. 15.00.


Przeżywamy dzisiaj także Odpust ku czci św. Kazimierza. Zapraszamy na Kaziuki Odpustowe. Czym są Kaziuki? W dzień Świętego Kazimierza w przedwojennej Polsce obchodzony był dzień zakochanych. Zakochani obdarowywali się pięknie udekorowanymi piernikami w kształcie serca. W naszej kawiarni można nabyć Kaziuki… ważne by nie kupować go dla siebie, ale podarować osobie, którą kocham, wobec której mam wdzięczność.


Dzisiaj także rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Witamy serdecznie o. Piotra Kwiatka OFMCap. Przypominamy, że konferencje w tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę podczas Eucharystii o godz. 19.00. W środę dodatkowo o godz. 10.30.

Także w środę 8 marca spotkanie naszych seniorów po Eucharystii o godz. 10.30.

Tematyka poszczególnych dni rekolekcji to:

Ucieszyć się życiem wdzięczności, Sztuka życia bez narzekania, Trudności w drodze do szczęścia, Rok w rytmie psalmów – Psalmoterapia

Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje poprowadzi o . Piotr Kwiatek, kapucyn

Życie duchowe wymaga czasu – z serca prosimy by ten czas sobie zarezerwować na słowo, które Bóg chce do nas skierować. Spowiedź święta w tygodniu wieczorem od 18.00. W środę dodatkowo od godz. 10.00.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 798,50£ oraz w formie GiftAid 619£. Kartą zebraliśmy 047£.


Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej. Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


W terminie od 9 do 16 października zapraszamy na samolotowo-autokarową parafialną pielgrzymkę do Medjugorie. W programie m.in. codzienna Eucharystia, wejście na górę Objawień, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, spotkania w Cenacolo, Oaza Pokoju, wyjazd na Makarską Riwierę, Mostar, Humac, Trogir, modlitwa w chorwackim Lourdes – Vepric. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Zapisy u ks. Bogdana. Cena przy grupie 46 – 50 osób - 660 GBP + 50 Euro.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

235 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page