top of page

I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023


I Niedziela Wielkiego Postu

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa – w piątki, godz. 18.30 (po niej Msza św.)

Gorzkie Żale – w niedzielę, godz. 10.30


Osoby, które pragną włączyć się w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego zapraszamy na próby, w niedziele Wielkiego Postu do Sali Fortepianowej po Eucharystii o godz. 15.00.


Za tydzień w niedziele będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Kazimierza. Zapraszamy na Kaziuki Odpustowe. Także za tydzień rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne.

Rozpoczniemy od soboty wieczora od Eucharystii od godz. 18.00 a zakończymy w środę 8 marca.

W niedziele konferencje podczas każdej Eucharystii. W tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00. W środę dodatkowo o godz. 10.30. Także w środę 8 marca spotkanie naszych seniorów po Eucharystii o godz. 10.30.

Tematyka poszczególnych dni rekolekcji to:

Ucieszyć się życiem wdzięczności, Sztuka życia bez narzekania, Trudności w drodze do szczęścia, Rok w rytmie psalmów – Psalmoterapia

Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje poprowadzi o . Piotr Kwiatek, kapucyn

Życie duchowe wymaga czasu – z serca prosimy by ten czas sobie zarezerwować na słowo, które Bóg chce do nas skierować.


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Eucharystii nabożeństwo za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca pragniemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 19.00 Eucharystia a po Niej Adoracja Krzyża Świętego. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 843£ oraz w formie GiftAid 576£. Kartą zebraliśmy 199£.


Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


W terminie od 9 do 16 października zapraszamy na samolotowo-autokarową parafialną pielgrzymkę do Medjugorie. W programie m.in. codzienna Eucharystia, wejście na górę Objawień, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, spotkania w Cenacolo, Oaza Pokoju, wyjazd na Makarską Riwierę, Mostar, Humac, Trogir, modlitwa w chorwackim Lourdes – Vepric. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Zapisy u ks. Bogdana. Cena przy grupie 46 – 50 osób - 660 GBP + 50 Euro.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zmarła śp. Jadwiga Saraj, przeżyła 96 lat. Termin pogrzebu do ustalenia.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci,

niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

265 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page