top of page

I Niedziela Adwentu 27.11.2022


Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Dzisiaj także przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Módlmy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa – 30 listopada – Święto św. Andrzeja, Apostoła

Sobota – 3 grudnia – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezb.


Na czas Adwentu chcielibyśmy zaproponować Wam kilka propozycji:

Dla dzieci – Kalendarz Adwentowy z zadaniami na każdy dzień. Dobrze by było by pod koniec dnia porozmawiać z dzieckiem na temat zadania, odmówić wspólnie dziesiątkę różańca i porozmawiać o zadaniu na dzień kolejny.

Dla młodzieży i dorosłych – zapraszamy na Msze święte roratnie. Wieczorami w środy oraz piątki. Dodatkowo zapraszamy na Cztery Adwentowe Wieczory. Trzy w piątki 2go, 9go, 16go grudnia oraz środa 21 grudnia. Temat: Jak na modlitwie spotkać Boga? Adwentowe wieczory z Maryją Matką Kościoła

Rekolekcje Adwentowe Temat rekolekcji: Uzdrowienie wewnętrzne. Rozpoczną się w niedziele 11 grudnia, zakończa się w środę 14 grudnia wspólną modlitwą o uzdrowienie wewnętrze. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Adwentowa Modlitwa za księży – Margaretkowy kalendarz Adwentowy (znajduje się przy wyjściu z kościoła)


Spotkanie seniorów odbędzie się w środę 30 listopada. O godzinie 10.30 – Eucharystia, a po niej spotkanie w sali pod kościołem.


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Eucharystii nabożeństwo za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca pragniemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 19.00 Eucharystia a po Niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.


W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.


Za tydzień zapraszamy wszystkie dzieci na Eucharystię na godz. 12.30. Będzie niespodzianka. W kawiarni do wglądu przepisane i uporządkowane wypominki. Można sprawdzić przed jaką niedzielną Eucharystią będzie modlitwa za konkretnych zmarłych.


ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - KOLĘDA Po Świętach Bożego Narodzenia pragniemy rozpocząć Odwiedziny Kolędowe. W tym roku zgłoszenia prosimy składać przez formularz na stronie internetowej devonia.org bądź wypełniając kartę wizyty (karta znajduje się na półce przy wyjściu z kościoła). By ułatwić przygotowanie harmonogramu wizyt prosimy, by zgłoszenie złożyć do końca Adwentu.


Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 830£ oraz w formie GiftAid 382£. Kartą zebraliśmy 526£. Przy wyjściu z kościoła znajdują się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy. W sklepiku kalendarze i opłatki.

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

218 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page