top of page

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2023


ADWENTOWE CZUWANIE

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na Msze święte roratnie, które będziemy odprawiać w najbliższych dwóch tygodniach w poniedziałki oraz piątki o godzinie 19:00. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub świece. W piątek15 grudnia po Eucharystii chcemy się zgromadzić na adwentowym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem.

 

DODATKOWE ZBIÓRKI

 

Dziś można złożyć ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie – wsparcie dla wspólnot w krajach byłego ZSSR. Harcerze i Koło Przyjaciół Harcerstwa zapraszają na kiermasz dekoracji świątecznych, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby jednostek harcerskich działających przy naszej parafii.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

 

W styczniu rozpocznie się w naszej parafii okres odwiedzin duszpasterskich. Formularz zapisu można zabrać przy wyjściu z kościoła i wypełniony przynieść do kancelarii. Prosimy chętnych o zapisanie się do 30 grudnia.

 

KRĄG BIBLIJNY

 

Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Pisma Świętego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego – w poniedziałki po wieczornej Eucharystii w sali pod kościołem, około godz. 19:45.

 

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

 

We wrześniu 2024 roku organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje – zapraszamy chętnych do zapoznania sięz programem na plakacie lub stronie internetowej. Dodatkowe informacje i możliwość zapisu w kancelarii. Jest także przygotowana propozycja wyjazdu dla młodzieży na Festiwal Młodych na początku sierpnia 2024. Na parafialnym Facebooku jest zamieszczony krótki film promujący wyjazd, zachęcamy do obejrzenia. Zapisyi szczegółowe informacje u pani Renaty pod numerem telefonu: 07958 271672.

 

RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA

 

Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystaniaz oferty naszej księgarni, która oferuje duży wybór szopek, książek, kalendarzy, kolorowanek, puzzli i gier dla dzieci i młodzieży. Można kupić świece naszego własnego projektu, z których dochód przekażemy na Caritas. Jest także możliwość nabycia opłatków wigilijnych oraz pięknych, ręcznie zdobionych bombek na choinkę.

 

FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH

 

Zapraszamy na spotkania formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Będą się odbywać w drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12:30 (adoracja oraz spotkanie w salce).

 

OFIARY:  3.12.2023


Taca - £905;  Gift Aid - £405;  Ofiary kartą - £625.77;

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA

 

W środę przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Urodziła się w Syrakuzach pod koniec III w.i już jako dziecko złożyła ślub czystości. Nie uszanowano jej decyzji i chciano ją wydać za mąż za poganina. Narzeczony zawiedziony jej odmową zadenuncjował Łucję u urzędnika rzymskiego, prześladowcy chrześcijan. Została aresztowana, poddana torturom, chciano ją nawet wysłać do domu rozpusty, ostatecznie została ścięta mieczem w 304 r.


W czwartek obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Znany jest jako wielki mistyk, reformator zakonu, pisarz i poeta. Urodził się w 1542 r., po trudnym dzieciństwie postanowił wstąpić do karmelitów. Odznaczał się głębokim życiem modlitwy, pełnił też wiele odpowiedzialnych funkcji w zakonie. Za swój radykalizm był przyjmowany bardzo krytycznie nawet przez swoich współbraci, zmarł w opinii świętości.


Od niedzieli 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, w której Kościół przygotowuje się bezpośrednio do Bożego Narodzenia. Przez liturgię tych dni prowadzą nas tzw. Wielkie antyfony, których pierwsze litery w języku łacińskim tworzą zawołanie: „ero cras” – jutro przybędę.

 

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

228 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page