top of page

XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek 1 listopada (święto nakazane) - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.30, 10.30, 17.00 oraz 19.00. W poniedziałek 31 października wieczorem Msza o 19.00 już z Uroczystości Wszystkich Świętych.

Środa 2 listopada - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 7.30, 10.30 oraz 19.00
W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czw, pierwszy pt i pierwsza sb miesiąca.

W pierwszy piątek miesiąca po Eucharystii nabożeństwo za zmarłych. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z modlitwą za zmarłych. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.


Dzisiaj II taca przeznaczona na Misje. Połowę przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne drugą połowę na Fundacje Children First Kenia- dzieło koordynowane przez naszą parafiankę panią Liliannę.


Spotkanie seniorów odbędzie się w środę 2 listopada. O godzinie 10.30 – Eucharystia, a po niej spotkanie w sali pod kościołem.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Za zmarłych, zgłoszonych na kartkach wypominkowych, modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi mszami świętymi. Wypominki prosimy składać w kancelarii bądź w zakrystii po każdej niedzielnej Eucharystii. Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org Dziękujemy za ofiary przy tej okazji złożone.


Do 7 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na modlitwę w int. zmarłych zapisanych w wypominkach:

Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 różaniec za zmarłych (oprócz wtorku 8 listopada)

Piątek o godz. 20.00 nabożeństwo za zmarłych przez Krzyżem

Sobota o godz. 17.00 różaniec za zmarłych

Niedziela o godz. 10.30 różaniec za zmarłych


Przez cały miesiąc listopad – Dekretem Penitencjarni Apostolskiej - nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego.

Aby otrzymać odpust należy również spełnić zwykłe warunki:

♦ stan łaski uświęcającej (można odbyć spowiedź, aby uzyskać pewność),

♦ uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii Świętej,

♦ brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego,

♦ modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.


Zapraszamy na modlitwę na cmentarzu St. Pancras Islington (London N2 9AG) w sobotę 5 listopada, godz. 11.00 – (spotkanie przy bramie głównej o 10.45).

W naszym sklepiku pod kościołem można nabyć znicze.


W sobotę 12 listopada na Devonii zapraszamy na XII Zaduszki Jazzowe. Bilety do nabycia na platformie Eventbrite. Szczegóły na plakacie. Ilość miejsc ograniczona


Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 825£ oraz w formie GiftAid 550£. Kartą zebraliśmy 360£. Przy wyjściu z kościoła znajdują się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.


Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy. Dziś bigos.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zmarła śp. Danuta Sierek, przeżyła 71 lat. Pogrzeb w poniedziałek 31 października o godz. 12.00

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

485 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page