top of page

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.11.2023


REKOLEKCJE ADWENTOWE


Już teraz zapraszamy na rekolekcje adwentowe (od 2 do 6 grudnia), które poprowadzi ks. Grzegorz Jeleń, posługujący aktualnie jako misjonarz na Ukrainie . Szczegółowy plan w ogłoszeniach za tydzień.


DODATKOWE ZBIÓRKI


Dziś druga taca będzie przeznaczona na utrzymanie kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich, którzy pochodzą z kilku lokalnych polskich parafii w Anglii. W przyszłą niedzielę siostry Klawerianki będą w naszej parafii rozprowadzały kalendarze misyjne.


KRĄG BIBLIJNY


Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Pisma Świętego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego – w poniedziałki (od 20 listopada) po wieczornej Eucharystii w sali pod kościołem.


KANCELARIA PARAFIALNA


Zostały wydłużone godziny otwarcia kancelarii parafialnej – będzie czynna w czwartki od godz. 9:00 do 11:00, od 17:00 do 18:00, oraz po wieczornej Eucharystii do godz. 20:30. Możliwość zamówienia intencji oraz odbioru wcześniej przygotowanych dokumentów jest także po niedzielnych Eucharystiach. W sprawach wymagających dłuższej rozmowy zapraszamy w czwartki. Oprócz dotychczasowego telefonu kancelaryjnego jest także numer służący do kontaktu w sprawach pilnych – na przykład wezwania do chorej osoby: 07756 151910.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystania z oferty naszej księgarni z wieloma ciekawymi lekturami oraz dużym wyborem kalendarzy na 2024 rok.


SPOTKANIE SENIORÓW


Kolejne spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 29 listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 10:30, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH NA ROK 2024


Przyjmujemy już intencje Mszy świętych na 2024 rok. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania ważnych dla Was terminów, szczególnie jeśli ma to być Eucharystia niedzielna.


OFIARY: 12.11.2023


Taca - £1307; Gift Aid - £409; Ofiary kartą - £352,77;

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek wspominamy św. Rafała Kalinowskiego. Za udział w powstaniu styczniowym został zesłany na Syberię, gdzie przez 10 lat służył chorym i prowadził katechezę dla dzieci i młodzieży. Po powrocie był wychowawcą bł. Augusta Czartoryskiego, a później wstąpił do karmelitów. Był dobrym spowiednikiem, prowadził też intensywną działalność apostolską.


We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, obchodzone od VI wieku. Zostało ustanowione, aby przypominać, że Maryja jest prawdziwą świątynią w której zamieszkał Bóg.


W środę obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, żyjącej w III w. Została narzeczoną poganina imieniem Walerian, złożyła ślub czystości i nawróciła małżonka, który zgodził się przyjąć chrzest. Kiedy wybuchły prześladowania chrześcijan, Cecylia nie wyrzekła się wiary, odmówiła złożenia ofiary bożkom i została ścięta. Postać tej świętej ściśle wiąże się z muzyką, od XIV w. jest przedstawiana z organami lub innymi instrumentami.


W piątek wspominamy św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich. Od chwili kiedy misjonarze przybyli do Wietnamu w XVI wieku, przez trzy stulecia chrześcijanie byli prześladowani za swoją wiarę. Wielu z nich poniosło śmierć męczeńską. Św. Andrzej Dung-Lac, który ich reprezentuje, był katechetą, po studiach teologicznych przyjął święcenia. Nieustannie głosił słowo Boże, za co kilka razy był aresztowany, torturowany, a w końcu ścięty mieczem w 1839 roku.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

202 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page