top of page

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.11.2023


MODLITWA ZA ZMARŁYCH


Dziękujemy wszystkim, którzy podali imiona bliskich zmarłych w wypominkach i modlili się w czasie nabożeństw za zmarłych. W kolejnych tygodniach odprawiane będą Msze Święte w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, a przez cały rok będziemy się za nich modlić 10 minut przed każdą niedzielną Eucharystią.


KRĄG BIBLIJNY


Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Pisma Świętego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego – w poniedziałki (od 20 listopada) po wieczornej Eucharystii w sali pod kościołem.


CZUWANIE MODLITEWNE


W czwartek 16 listopada zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. o. Pio – o 18:30 różaniec, o 19:00 Eucharystia, po niej czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z okazją do uczczenia relikwii św. o. Pio.


FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH


Zapraszamy na spotkania formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Będą się odbywać w drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12:30 (adoracja oraz spotkanie w salce).


SPOTKANIE SENIORÓW


Kolejne spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 15 listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 10:30, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystania z oferty naszej księgarni z wieloma ciekawymi lekturami oraz dużym wyborem kalendarzy na 2024 rok.


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH NA ROK 2024


Od tej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy świętych na 2024 rok. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania ważnych dla Was terminów, szczególnie jeśli ma to być Eucharystia niedzielna.


„KLINIKA GŁOSOWANIA”


W niedzielę 19 listopada w godzinach 10:00 - 13:00 w sali pod kościołem będzie otwarta „klinika głosowania” prowadzona przez przedstawicieli organizacji Shout Out UK w imieniu GLA (Greater London Authority) – aby poinformować chętnych o ostatnich zmianach w systemie głosowania w wyborach.


OFIARY: 1.11.2023 + 5.11.2023


Taca - £1625; Gift Aid - £645; Ofiary kartą - £848;

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek wspominamy pierwszych polskich męczenników. Święci mnisi Benedykt i Jan wysłani na ziemie polskie jako misjonarze przyjęli do swojej małej wspólnoty Izaaka, Mateusza i Barnabę, oraz Krystyna który pełnił obowiązki kucharza. Zginęli oni w czasie rabunkowego napadu w 1003 roku. Jedyny ocalały, Barnaba, przekazał informację o ich śmierci, a Papież Jan XVIII „bez wahania kazał ich zaliczyć w poczet świętych męczenników i cześć im oddawać”.


W piątek wspominamy św. Elżbietę Węgierską, patronkę dzieł miłosierdzia oraz wielu zgromadzeń zakonnych. Jej życie było praktyczną realizacją ewangelicznej miłości Boga i człowieka. Na Eucharystii i modlitwie była niezmiernie skupiona. Dwa razy dziennie odwiedzała chorych, których pielęgnowała i karmiła. Po śmierci męża przyjęła habit franciszkański, ufundowała szpital, a resztę majątku rozdała ubogim.


W sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Urodzona w ubogiej, wielodzietnej rodzinie, od dzieciństwa żyła relacją z Bogiem i uczyła o Nim młodsze dzieci. Kiedy miała zaledwie 16 lat, została brutalnie zamordowana przez rosyjskiego żołnierza 18 listopada 1914 roku.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

216 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page