top of page

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 5.11.2023

Zaktualizowano: 8 lis 2023


MODLITWA ZA ZMARŁYCH


Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych, w której zapraszamy do modlitwy w intencji bliskich zmarłych. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać jeszcze dziś o godz. 10:15, oraz w poniedziałek i środę o godz. 18:15. Zapraszamy także na Eucharystię za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach w środę o godz. 19:00. Nawiedzając cmentarz w tych dniach oraz modląc się za zmarłych można za nich zyskać odpust, zachowując stałe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach papieskich. Okazja do wspólnej modlitwy na cmentarzu St Patrick na Leyton (E11 4HL) będzie dzisiaj o godz. 15:15 – rozpoczęcie przy kaplicy cmentarnej.


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH NA ROK 2024


Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy świętych na 2024 rok. Tych, którzy w przyszłym roku będą przeżywać ważne rocznice i jubileusze, a chcą zarezerwować wcześniej termin Mszy świętej, proszę żeby to zrobili w najbliższych tygodniach, szczególnie jeśli ma to być Eucharystia niedzielna.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystania z oferty naszej księgarni, gdzie można znaleźć m.in. pozycje związane z kultem świętych, modlitwą za zmarłych, znicze, oraz duży wybór kalendarzy na 2024 rok.


SPOTKANIE SENIORÓW


Kolejne spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 15 listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 10:30, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


ZADUSZKI JAZZOWE


W sobotę 18 listopada o godz. 20:00 w sali pod kościołem odbędzie się kolejna edycja Zaduszek Jazzowych. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.


„KLINIKA GŁOSOWANIA”


Londyn ma jeden z najniższych wskaźników rejestracji wyborców w Wielkiej Brytanii. Upewnij się, że Twoja rodzina, przyjaciele i społeczność nie stracą swojego głosu! W niedzielę 19 listopada w godzinach 10:00 - 13:00 w sali pod kościołem na Devonii będzie otwarta „klinika głosowania” - prowadzona przez przedstawicieli organizacji Shout Out UK w imieniu GLA (Greater London Authority). Będą oni dyżurować aby poinformować chętnych o ostatnich zmianach w systemie głosowania w wyborach. Można uzyskać informacje na temat akceptowanych form dokumentów tożsamości, oraz wskazówki na temat sposobu składania wniosku o bezpłatny Certyfikat Urzędu Wyborczego.


ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚWIĘTYCH


Obserwując w ostatnich miesiącach niedzielną frekwencję razem z Radą parafialną zdecydowaliśmy pozostawić Eucharystie o godzinie 9:00, 11:00, 12:30 oraz 19:00, a zawiesić popołudniową Mszę świętą o godz. 15:00. Mamy nadzieję, że osoby które do tej pory w tej Eucharystii uczestniczyły, dołączą do wspólnoty o innej porze.


OFIARY: 29.10.2023


Taca - £1063; Gift Aid - £412; Ofiary kartą - £705;

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA


W czwartek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, które upamiętnia konsekrację pierwszej katedry na świecie. Kościół ten w IV wieku stał się oficjalną siedzibą papieża i był miejscem posiedzeń pięciu wielkich soborów powszechnych.


W piątek wspominamy św. Leona Wielkiego,który został wybrany papieżem w 440 roku. Jako zwierzchnik Kościoła walczył z szerzącymi się w tym okresie herezjami, troszczył się o czystość wiary, oraz stał się obrońcą i opiekunem ludności rzymskiej.


W sobotę wspominamy św. Marcina z Tours, który często jest przedstawiany jako żołnierz na koniu, w momencie odcinania płaszcza, by podarować go ubogiemu. Widzenie Jezusa odzianego w ten płaszcz sprawiło, że porzucił wojsko i przyjął chrzest. Został biskupem Tours, wybrany przez duchowieństwo i lud.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

242 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page