top of page

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.10.2023


NOWY KAPŁAN NA DEVONII


Z radością witamy w naszej wspólnocie księdza Mateusza Krupę, który od piątku dekretem księdza Rektora jest nowym wikariuszem na Devonii. Życzymy mu wiele łask Bożych w jego posłudze i otaczamy naszą modlitwą.


ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚWIĘTYCH


Obserwując w ostatnich miesiącach niedzielną frekwencję razem z Radą parafialną zdecydowaliśmy pozostawić Eucharystie o godzinie 9:00, 11:00, 12:30 oraz 19:00, a od listopada zawiesić popołudniową Mszę świętą o godz. 15:00. Mamy nadzieję, że osoby które do tej pory w tej Eucharystii najczęściej uczestniczyły, dołączą do wspólnoty liturgicznej o innej porze.


WYPOMINKI


Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki, a wypełnione (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami) składać w kancelarii bądź w zakrystii po każdej niedzielnej Eucharystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi Mszami świętymi. Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji złożone.


MODLITWA ZA ZMARŁYCH


W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych. W czwartek o godz. 10:30 (wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych) dodatkowa Msza za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach oraz różaniec o godz. 18:15. W piątek o godz. 19:45 nabożeństwo za zmarłych przez Krzyżem. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać także w sobotę o godz. 17:15, w niedzielę o godz. 10:15, oraz w przyszły poniedziałek i środę o godz. 18:15. Zapraszamy także na modlitwę na cmentarzu St. Pancras Islington (London N2 9AG) w sobotę 4 listopada o godz. 11:00. Nawiedzając cmentarz w tych dniach oraz modląc się za zmarłych można za nich zyskać odpust, zachowując stałe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach papieskich. 2 listopada można też zyskać odpust przez nawiedzenie kościoła i odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga".


ZADUSZKI JAZZOWE


W sobotę 18 listopada o godz. 20:00 w sali pod kościołem odbędzie się kolejna edycja Zaduszek Jazzowych. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej. Możliwość nabycia biletów na eventbrite.


SPOTKANIE SENIORÓW


Spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 1 listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 10:30, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy. Pierwszy czwartek jest okazją do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek chcemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godz. 18:00 okazja do spowiedzi, o godz. 19:00 Eucharystia i po niej Adoracja Krzyża Świętego. W pierwszą sobotę, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17:00.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystania z oferty naszej księgarni, gdzie można znaleźć m.in. pozycje związane z modlitwą za zmarłych, znicze, oraz duży wybór kalendarzy na 2024 rok.


OFIARY: 22.10.2023

Taca - £1093; Gift Aid - £667; Ofiary kartą - £595; II Taca (Papieskie Dzieła Misyjne) - £1065

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA


W środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Wraz ze świętymi wyniesionymi do chwały ołtarzy wspominamy w tym dniu „wszystkich sprawiedliwych” z każdego języka, rasy i narodu, których imiona są zapisane w Księdze Życia.

W czwartek Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest "przedsionkiem nieba".


W sobotę wspominamy św. Karola Boromeusza. Urodził się w XVI wieku w rodzinie arystokratycznej. Był kardynałem Mediolanu w okresie kontrreformacji. Starał się wprowadzić w życie postanowienia Soboru Trydenckiego w swojej diecezji. Został zapamiętany szczególnie z racji swojej intensywnej działalności duszpasterskiej i dzieł charytatywnych.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych

płynących przez Serce Maryi.

475 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page