top of page

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.10.2023


OFIARY: 8.10.2023 Taca - £1005; Gift Aid - £467; Ofiary kartą - £360 Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


SPRAWY AKTUALNE


Ø ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚWIĘTYCH


Obserwując w ostatnich miesiącach niedzielną frekwencję razem z Radą parafialną zdecydowaliśmy pozostawić Eucharystie o godzinie 9:00, 11:00, 12:30 oraz 19:00, a od listopada zawiesić popołudniową Mszę świętą o godz. 15:00. Mamy nadzieję, że osoby które do tej pory w tej Eucharystii najczęściej uczestniczyły, dołączą do wspólnoty liturgicznej o innej porze.


Ø II TACA


Dziś druga taca będzie przeznaczona na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta wspiera rozwój kultury i nauki chrześcijańskiej oraz upowszechnia nauczanie św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę II taca na Papieskie Dzieła Misyjne.


Ø RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości. Zachęcamy także do skorzystania z październikowej oferty naszej księgarni, gdzie można znaleźć nowe pozycje o tematyce Maryjnej.


Ø SPOTKANIE SENIORÓW


Spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 18 października. Zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 10:30, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


Ø CZUWANIE MODLITEWNE


W czwartek 19 października zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. o. Pio – o 18:30 różaniec, o 19:00 Eucharystia, po niej czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z okazją do uczczenia relikwii św. o. Pio.


Ø MODLITWA ZA ZMARŁYCH


Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki, a wypełnione (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami) składać w kancelarii bądź w zakrystii po każdej niedzielnej Eucharystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi Mszami świętymi. Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji złożone.


Ø SCHOLA DZIECIĘCA


Zapraszamy chętne dzieci do współtworzenia scholi która będzie śpiewać podczas Mszy o godz. 12:30. Rodziców prosimy o zapisanie dzieci u naszej pani organistki (do grupy informacyjnej). Próby odbywają się w sali fortepianowej od godz. 11:30.


Ø FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH


Po przerwie wakacyjnej wznawia swoje spotkania formacyjne Franciszkański Zakon Świeckich. Będą się odbywać w drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12:30 (adoracja oraz spotkanie w salce) – zapraszamy chętnych do udziału.


Ø KURS DLA NARZECZONYCH


Kolejna seria kursu przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i dniem skupienia rozpocznie się w piątek 20 października o godz. 20:00. Spotkania będą się odbywały na Devonii w sali pod kościołem w cztery piątki (20 i 27.10 oraz 10 i 17.11), a dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę (5.11). Więcej szczegółów i możliwość zapisu na naszej stronie internetowej.


Ø LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Panowała, dążąc do pokoju, łagodnie obchodząc się zarówno z krewnymi (łagodząc spory między swoimi synami), jak i z poddanymi. Opiekowała się ubogimi i więźniami. Żyła jak pokutnica, w ubóstwie, oddając się modlitwie, postom i umartwieniom. Wstąpiła do założonego przez siebie opactwa cysterskiego w Trzebnicy, a po śmierci męża przyjęła habit mniszy. We wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego. Pochodził z Syrii, nawrócił się w wieku dojrzałym, był trzecim biskupem Antiochii. Został aresztowany podczas prześladowań za Trajana i skazany na śmierć. Do Rzymu przybył jako więzień po bardzo długiej podroży, gdzie podczas igrzysk zginął na arenie rozszarpany przez dzikie zwierzęta w 107 r. W środę obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty. Był syryjskim medykiem, nawrócił się na chrześcijaństwo i należał do wspólnoty w Antiochii. Był także współpracownikiem Świętego Pawła któremu towarzyszył w podróżach apostolskich. W swojej Ewangelii wiele miejsca poświęcił Bożemu miłosierdziu, a także dzieciństwu Jezusa. Jest patronem służby zdrowia. W piątek wspominamy św. Jana Kantego, patrona seminarzystów i teologów. Był wzorem pracowitości, cenionym profesorem i kaznodzieją. Prowadził pobożne i bardzo surowe życie, troszcząc się jednocześnie o ludzi ubogich i potrzebujących.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

172 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page