top of page

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8.10.2023


MODLITWA RÓŻAŃCOWA


Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) pół godziny przed wieczorną Eucharystią, a w niedzielę o godz. 10:30. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, a członków Żywego Różańca prosimy o zaangażowanie się w jej prowadzenie oraz o zgłoszenie się do pani Renaty Turrell (podanie konkretnej daty).


ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚWIĘTYCH


Od kilku lat w naszym kościele zauważalny jest spadek ilości osób przychodzących na niedzielne Eucharystie (w dużej mierze z powodu pandemii oraz Brexitu). Jednocześnie mniejsza jest też niestety liczba księży posługujących w Polskiej Misji, a zmiany personalne są nieraz nieoczekiwane, czego doświadczyliśmy także w naszej wspólnocie. Ksiądz Marcin był z nami niecałe dwa miesiące i został poproszony o objęcie innej parafii jako proboszcz. Ta sytuacja przynagliła nas do podjęcia decyzji ograniczenia Mszy świętych niedzielnych, o czym dyskutowaliśmy zarówno w gronie księży, jak też na Radzie parafialnej. Obserwując w ostatnich miesiącach frekwencję wiernych jednogłośnie zdecydowaliśmy pozostawić Eucharystie o godzinie 9:00, 11:00, 12:30 oraz 19:00, a od listopada zawiesić popołudniową Mszę świętą o godz. 15:00. Mamy nadzieję, że osoby które do tej pory w tej Eucharystii najczęściej uczestniczyły, dołączą do wspólnoty liturgicznej o innej porze.


PIELGRZYMKA DO WALSINGHAM


Ze względu na bardzo małe zainteresowanie wyjazd z naszej parafii do Walsingham w sobotę 14/10 nie odbędzie się.


OFIARY: 1.10.2023


Taca - £1105; Gift Aid - £516; Ofiary kartą - £435

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


II TACA


Za tydzień druga taca będzie przeznaczona na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta wspiera rozwój kultury i nauki chrześcijańskiej, podnosi szanse edukacyjne młodzieży z małych miast i wsi, oraz upowszechnia nauczanie św. Jana Pawła II.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości. Zachęcamy także do skorzystania z październikowej oferty naszej księgarni, gdzie można znaleźć pozycje o tematyce Maryjnej, szczególnie polecamy rozważania różańcowe dla młodzieży z bł. Carlo Acutisem oraz dla dorosłych z Ojcem Dolindo.


SCHOLA DZIECIĘCA


Zapraszamy chętne dzieci do współtworzenia scholi która będzie śpiewać podczas Mszy o godz. 12:30. Rodziców prosimy o zapisanie dzieci u naszej pani organistki (do grupy informacyjnej). Próby odbywają się w sali fortepianowej od godz. 11:30. Zachęcamy do odważnego włączenia się we wspólne śpiewanie na chwałę Pana.


SPOTKANIE SENIORÓW


Spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 18 października. Zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 10:30, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH


Po przerwie wakacyjnej wznawia swoje spotkania formacyjne Franciszkański Zakon Świeckich. Będą się odbywać w drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12:30 (adoracja oraz spotkanie w salce) – zapraszamy chętnych do udziału.


KURS DLA NARZECZONYCH


Kolejna seria kursu przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i dniem skupienia rozpocznie się w piątek 20 października o godz. 20:00. Spotkania będą się odbywały na Devonii w sali pod kościołem w cztery piątki (20 i 27.10 oraz 10 i 17.11), a dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę (5.11). Więcej szczegółów i możliwość zapisu na naszej stronie internetowej.


LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek kościół w Anglii obchodzi wspomnienie św. Jana Henryka Newman’a, kardynała. Wychowany w środowisku anglikańskim, po latach naukowej działalności, pod wpływem lektury i przemyśleń, podjął decyzję o przejściu na katolicyzm. Zakładał szkoły, które miały zapewnić katolickim chłopcom dobre wykształcenie. Pozostawił po sobie wiele dzieł filozoficznych i teologicznych. W piątek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Jako młody człowiek brał udział w konspiracji przeciw zaborcy rosyjskiemu, został aresztowany i osadzony w Cytadeli Warszawskiej. Po zwolnieniu wstąpił do kapucynów i przyjął święcenia kapłańskie. Trzy lata później założył w Warszawie, razem z Zofią Truszkowską, Zgromadzenie Sióstr Felicjanek, następnie zaś zapoczątkował czternaście różnych zgromadzeń bezhabitowych.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

203 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page