top of page

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 1.10.2023


MODLITWA RÓŻAŃCOWA


Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) pół godziny przed wieczorną Eucharystią, a w niedzielę o godz. 10:30. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, a członków Żywego Różańca prosimy o zaangażowanie się w jej prowadzenie oraz o zgłoszenie się do pani Renaty Turrell (podanie konkretnej daty).


PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy. Pierwszy czwartek jest okazją do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństwa po wieczornej Eucharystii.


W pierwszy piątek chcemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godz. 18:00 okazja do spowiedzi, o godz. 19:00 Eucharystia i po niej Adoracja Krzyża Świętego. Zachęcamy by osoby będące w stanie łaski uświęcającej przyjęły Komunię Świętą wynagradzającą Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata.


W pierwszą sobotę, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17:00.


PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW


Zakończył się czas zapisów do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii. Wszystkie zgłoszone osoby otrzymały maila potwierdzającego zapis. Spotkania organizacyjne odbędą się w najbliższym tygodniu: dla kandydatów do Bierzmowania (z osobą niepełnoletnią przychodzi rodzic) we wtorek 3.10 o godz. 18:00, a dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w niedzielę 8.10 po Mszy o godz. 12:30.


KURS DLA NARZECZONYCH


Kolejna seria kursu przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i dniem skupienia rozpocznie się w piątek 20 października o godz. 20:00. Spotkania będą się odbywały na Devonii w sali pod kościołem w cztery piątki (20 i 27.10 oraz 10 i 17.11), a dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę (5.11). Więcej szczegółów i możliwość zapisu na naszej stronie internetowej.


PIELGRZYMKA DO WALSINGHAM


Nasza parafia organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Walsingham w sobotę 14 października. Cena przejazdu w obie strony to £25, wyjazd spod kościoła o godz. 7:30. Szczegóły można znaleźć na plakacie przy wyjściu z kościoła.


PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE


Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorje, a nie otrzymały szczegółowych informacji o wyjeździe mailem, mogą odebrać informator w kancelarii. Zbiórka uczestników będzie 9 października o godz. 15:00 na lotnisku Luton.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości.


OFIARY: 24.09.2023


Taca - £1116; Gift Aid - £590; Ofiary kartą - £516;

II Taca (Polska Misja Katolicka) - £661.07

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Zawsze kontemplują Oni "oblicze Ojca... który jest w niebie", ale jednocześnie są przez Niego posłani, by opiekować się każdym człowiekiem, oddalać niebezpieczeństwa i ostrzegać przed złem.


W środę wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Jako młody człowiek porzucił materialne bogactwa, ogołocił się ze wszystkiego, co gwarantował mu jego status społeczny. Zgromadził uczniów i uczył ich umiłowania pokoju, bliźniego i otaczającego świata. Zjednoczony z Bogiem otrzymał dar stygmatów. Jest patronem ekologów, dzięki niemu rozwinął się też zwyczaj budowania bożonarodzeniowych szopek.


W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Faustyny. Już jako dziecko bardzo lubiła się modlić, codziennie chciała chodzić do kościoła, odwiedzała ludzi chorych. Mimo sprzeciwu rodziny wstąpiła do klasztoru, gdzie otrzymała imię Maria Faustyna. Wykonywała tam najprostsze prace, a jej otoczenie nie miało pojęcia o bogactwie jej życia mistycznego. Faustyna nosiła ukryte stygmaty, widziała cierpienia dusz czyśćcowych, a także mękę Jezusa podczas Drogi Krzyżowej. Miała dar rozmawiania z Jezusem. W Wilnie zaczęła pisać „Dzienniczek”, tutaj powstał także pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”.


W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, na pamiątkę zwycięskiej bitwy wojsk chrześcijańskich pod Lepanto (1571 r). Wierzono, że zwycięstwo to było owocem pobożnej modlitwy. Obecnie różaniec w świadomości wiernych związany jest szczególnie z objawieniami Matki Bożej z Lourdes oraz Fatimy, w których Maryja prosiła wielokrotnie o nieustanną modlitwę różańcową.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi

212 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page