top of page

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.09.2023

Zaktualizowano: 25 wrz 2023II TACA


Dziś odbędzie się zbiórka (II taca) na potrzeby Biura Głównego Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Możemy w ten sposób wesprzeć materialnie nie tylko naszą parafię, ale wszystkich którzy organizują polskie duszpasterstwo na wyspach.


SPOTKANIE SENIORÓW


Spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę. O godzinie 10:30 zapraszamy na Eucharystię, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW


Dziś kończy się czas zapisów do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej, formularz zapisu będzie aktywny do jutra. Po tym terminie zapisani otrzymają mailem najważniejsze informacje oraz zaproszenie na spotkanie organizacyjne.


KANCELARIA PARAFIALNA I ZAMAWIANIE INTENCJI


Od najbliższego czwartku czynna będzie po przerwie urlopowej kancelaria parafialna (w czwartki oraz w niedziele). Zachęcamy do rezerwowania intencji mszalnych na kolejne miesiące tego roku – od października do grudnia – warto to zrobić z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli ma to być Eucharystia niedzielna.


SCHOLA DZIECIĘCA


Po przerwie wakacyjnej chcemy zaprosić dzieci do współtworzenia scholi która będzie śpiewać podczas Mszy o godz. 12:30. Rodziców chętnych dzieci prosimy aby zapisać się u naszej pani organistki do grupy informacyjnej. Próby odbywają się w sali fortepianowej od godz. 11:30. Zapraszamy serdecznie aby dołączyć do scholi dziecięcej i śpiewać na chwałę Boga.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, restauracji – która wznowiła działalność po wakacyjnej przerwie, oraz do kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości.


KURS DLA NARZECZONYCH


Kolejna seria kursu przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i dniem skupienia rozpocznie się w piątek 20 października o godz. 20:00. Spotkania będą się odbywały na Devonii w sali pod kościołem w cztery piątki (20 i 27.10 oraz 10 i 17.11), a dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę (5.11). Więcej szczegółów i możliwość zapisu pod koniec września.


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


W naszym kościele jest okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chętnych zapraszam do zatrzymania się na modlitwie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek przez godzinę od 18:00, oraz dodatkowo w czwartek po Mszy wieczornej. Warto znaleźć czas, żeby zatrzymać się przed Panem Jezusem i w modlitwie powierzać Mu swoje sprawy.


LITURGIA TYGODNIA


W środę przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, patrona dzieł charytatywnych. Wyświęcony w wieku 19 lat, zebrał licznych współpracowników i założył Zgromadzenie Księży Misjonarzy, zwanych lazarystami, oraz Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia. W swoim długim życiu niestrudzenie prowadził dzieła wspierające wszystkich ludzi ubogich i cierpiących.

W czwartek wspominamy św. Wacława, patrona Czech i Polski. Urodzony na początku X wieku, został wychowany po chrześcijańsku przez babcię, Świętą Ludmiłę. Objął tron po ojcu i walczył o wolność kultu przeciw pogańskiej szlachcie i bratu Bolesławowi. Został zabity na jego polecenie 28 sierpnia 929 roku.


W piątek przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Michał - jako pierwszy miał się przeciwstawić Lucyferowi, z okrzykiem: "Któż jak Bóg". Jest przyzywany jako opiekun Kościoła oraz anioł walczący o dusze umierających. Gabriel - "Mąż silny Bogiem", zwiastował Maryi narodzenie Jezusa. Wcześniej zapowiedział narodzenie Jana Chrzciciela. Imię Archanioła Rafała oznacza "Bóg uleczył". Jest czczony jako patron chorych oraz podróżnych.


W sobotę wspominamy św. Hieronima, żyjącego na przełomie IV i V wieku. Zafascynowany Pismem Świętym przeniósł się do Ziemi Świętej i osiadł w Betlejem, gdzie przez kilkanaście lat objaśniał wiernym oraz tłumaczył na Łacinę księgi biblijne.Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

123 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page