top of page

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.10.2023


ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚWIĘTYCH


Obserwując w ostatnich miesiącach niedzielną frekwencję razem z Radą parafialną zdecydowaliśmy pozostawić Eucharystie o godzinie 9:00, 11:00, 12:30 oraz 19:00, a od listopada zawiesić popołudniową Mszę świętą o godz. 15:00. Mamy nadzieję, że osoby które do tej pory w tej Eucharystii najczęściej uczestniczyły, dołączą do wspólnoty liturgicznej o innej porze.


MODLITWA RÓŻAŃCOWA


Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) pół godziny przed wieczorną Eucharystią, a w niedzielę o godz. 10:30. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, a członków Żywego Różańca prosimy o zaangażowanie się w jej prowadzenie oraz o zgłoszenie się do pani Renaty Turrell (podanie konkretnej daty).


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast i innych słodkości (dziś wyjątkowo ze względu na odbywający się kurs nie będzie czynna po Mszy o 9:00). Zachęcamy także do skorzystania z oferty naszej księgarni, gdzie można znaleźć m.in. pozycje związane z modlitwą za zmarłych, znicze, oraz duży wybór kalendarzy na 2024 rok.


MODLITWA ZA ZMARŁYCH


Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki, a wypełnione (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami) składać w kancelarii bądź w zakrystii po każdej niedzielnej Eucharystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi Mszami świętymi. Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji złożone.


ZADUSZKI JAZZOWE


W sobotę 18 listopada w sali pod kościołem odbędzie się kolejna edycja Zaduszek Jazzowych. Szczegółowe informacje i możliwość nabycia biletów w przyszłym tygodniu. Zachęcamy chętnych do udziału w tym wydarzeniu.


SCHOLA DZIECIĘCA


Zapraszamy chętne dzieci do współtworzenia scholi która będzie śpiewać podczas Mszy o godz. 12:30. Rodziców prosimy o zapisanie dzieci u naszej pani organistki (do grupy informacyjnej). Próby odbywają się w sali fortepianowej od godz. 11:30.


FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH


Po przerwie wakacyjnej wznawia swoje spotkania formacyjne Franciszkański Zakon Świeckich. Będą się odbywać w drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12:30 (adoracja oraz spotkanie w salce) – zapraszamy chętnych do udziału.


KURS DLA NARZECZONYCH


Kurs przedmałżeński z poradnią małżeńską i dniem skupienia rozpoczął się w piątek 20 października o godz. 20:00. Spotkania będą się odbywały na Devonii w sali pod kościołem w cztery piątki (20 i 27.10 oraz 10 i 17.11), a dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę (5.11). Kolejne serie kursu będą się odbywały w lutym i maju 2024 roku.


OFIARY: 15.10.2023


Taca - £1041; Gift Aid - £563; Ofiary kartą - £492

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


II TACA


Dziś druga taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Ofiary zbierane we wszystkich parafiach na świecie tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych. Przed tygodniem na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy £531 – dziękujemy wszystkim za ofiary przekazane na ten cel.


LITURGIA TYGODNIA


W sobotę obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Św. Szymon pochodził prawdopodobnie z Kany Galilejskiej, był krewnym Jakuba Młodszego i Judy Tadeusza, a określano go przydomkiem „Gorliwy”. Według chrześcijańskich przekazów został trzecim z kolei biskupem na stolicy jerozolimskiej i tam poniósł śmierć za cesarza Trajana. Św. Juda miał przydomek Tadeusz, czyli „Odważny”. Jest autorem jednego z listów Nowego Testamentu, w którym nazywa siebie bratem Jakuba. Po Zesłaniu Ducha Świętego głosił Ewangelię w Palestynie, Syrii, Egipcie i Mezopotamii, a zginął prawdopodobnie w Libanie lub w Persji. Relikwie obu Apostołów znajdują się obecnie w Bazylice św. Piotra w Rzymie.Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.


260 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page