top of page

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.09.2023


II TACA Przed tygodniem odbyła się zbiórka (II taca) na rzecz Fundacji Kardynała Józefa Glempa – dziękujemy za materialne wparcie. Za tydzień ofiary zbierane w ramach II tacy będą przeznaczone na potrzeby Biura Głównego Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. CZUWANIE MODLITEWNE W najbliższy czwartek 21 września zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. o. Pio – o 18:30 różaniec, o 19:00 Eucharystia, po niej czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z okazją do uczczenia relikwii św. o. Pio. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW Rozpoczęły się zapisy do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej, formularz zapisu będzie aktywny do niedzieli 24 września. Po tym terminie zapisani otrzymają mailem najważniejsze informacje oraz zaproszenie na spotkanie organizacyjne. SPOTKANIE SENIORÓW Spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 27 września. O godzinie 10:30 zapraszamy na Eucharystię, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem. KANCELARIA PARAFIALNA I ZAMAWIANIE INTENCJI W związku z urlopem ks. Tomasza do niedzieli 24 września włącznie, kancelaria parafialna (w czwartki oraz w niedziele) będzie nieczynna. Przepraszamy za tą niedogodność, która wynika ze zmian personalnych w naszej wspólnocie. SCHOLA DZIECIĘCA Po przerwie wakacyjnej chcemy zaprosić dzieci do współtworzenia scholi która będzie śpiewać podczas Mszy o godz. 12:30. Rodziców chętnych dzieci prosimy aby zapisać się u naszej pani organistki do grupy informacyjnej. Próby odbywają się w sali fortepianowej od godz. 11:30. Zapraszamy serdecznie aby dołączyć do scholi dziecięcej i śpiewać na chwałę Boga. RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA Zapraszamy do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, restauracji – która wznowiła działalność po wakacyjnej przerwie, oraz do kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości. KURS DLA NARZECZONYCH Kolejna seria kursu przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i dniem skupienia rozpocznie się w piątek 20 października o godz. 20:00. Spotkania będą się odbywały na Devonii w sali pod kościołem w cztery piątki (20 i 27.10 oraz 10 i 17.11), a dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę (5.11). Więcej szczegółów i możliwość zapisu pod koniec września.

LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Był uczniem uzdolnionym i pilnym, a równocześnie prowadził głębokie życie religijne. Kiedy odkrył powołanie kapłańskie, jego realizacji sprzeciwiła się rodzina. Stanisław opuścił potajemnie Wiedeń i udał się pieszo do Rzymu, gdzie został przyjęty do Towarzystwa Jezusowego. Zaraził się malarią i zmarł w opinii świętości mając 18 lat.


W środę przypada wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Andrzej był pierwszym kapłanem koreańskim. Po chrzcie, który przyjął mając 15 lat, przez 6 lat studiował w Chinach. Krótko po święceniach kapłańskich został aresztowany i po torturach ścięty niedaleko Seulu. Paweł był świeckim katechetą, klerykiem, uznawany za jednego z założycieli Kościoła w Korei. W XIX w. w czasie prześladowań poniosło śmierć męczeńską 3 biskupów, 10 kapłanów i ponad 10 tys. wiernych.


W czwartek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Był Żydem, który pracował dla Rzymian jako poborca podatków, powołany przez Jezusa zostawił wszystko i poszedł za Nim. Napisał swoją Ewangelię w drugiej połowie I wieku, prawdopodobnie w Syrii, gdzie ewangelizował. Poniósł męczeństwo prawdopodobnie w Etiopii.


W sobotę wspominamy św. ojca Pio, którego imię oznacza „religijny, pobożny”. Został kapucynem, wyświęcony na kapłana w 1910 roku, zamieszkał w klasztorze w San Giovanni Rotondo. Prowadził tam intensywną działalność charytatywną i apostolską, zasłynął jako cudotwórca i niestrudzony spowiednik. Otrzymał stygmaty, znak jedności z Męką Chrystusa.Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

96 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page