top of page

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.09.2023


II TACA Dziś odbędzie się zbiórka (II taca) na rzecz Fundacji Kardynała Józefa Glempa. Od ponad trzydziestu lat istnienia fundacji około 400 kapłanów, kleryków, osób zakonnych i świeckich otrzymało pomoc w zdobywaniu wykształcenia, oraz mogło zdobywać umiejętności językowe w Anglii. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW Rozpoczęły się zapisy do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej, formularz zapisu będzie aktywny do niedzieli 24 września. Po tym terminie zapisani otrzymają mailem najważniejsze informacje oraz zaproszenie na spotkanie organizacyjne. KANCELARIA PARAFIALNA I ZAMAWIANIE INTENCJI W związku z urlopem ks. Tomasza do niedzieli 24 września włącznie, kancelaria parafialna (w czwartki oraz w niedziele) będzie nieczynna. Przepraszamy za tą niedogodność, która wynika ze zmian personalnych w naszej wspólnocie. SCHOLA DZIECIĘCA Po przerwie wakacyjnej chcemy zaprosić dzieci do współtworzenia scholi która będzie śpiewać podczas Mszy o godz. 12:30. Rodziców chętnych dzieci prosimy aby zapisać się u naszej pani organistki do grupy informacyjnej. Próby odbywają się w sali fortepianowej od godz. 11:30. Zapraszamy serdecznie aby dołączyć do scholi dziecięcej i śpiewać na chwałę Boga. RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA Zapraszamy do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, restauracji – która wznawia dziś działalność po wakacyjnej przerwie, oraz do kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości. To wszystko jest możliwe dzięki posłudze wolontariuszy – dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty przyczyniają się do jej utrzymania i rozwoju. KURS DLA NARZECZONYCH Kolejna seria kursu przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i dniem skupienia rozpocznie się w piątek 20 października o godz. 20:00. Spotkania będą się odbywały na Devonii w sali pod kościołem w cztery piątki (20 i 27.10 oraz 10 i 17.11), a dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę (5.11). Więcej szczegółów i możliwość zapisu pod koniec września.

POMOC DUSZPASTERSKA


Dziś kazania głosi w naszej parafii ks. Mateusz Targoński, który jest studentem biblistyki w Rzymie. Do końca września będzie posługiwał na Devonii. Już teraz z serca dziękujemy mu za pomoc duszpasterską w tym czasie.


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


W naszym kościele jest okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chętnych zapraszam do zatrzymania się na modlitwie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek przez godzinę od 18:00, oraz dodatkowo w czwartek po Mszy wieczornej. Warto znaleźć czas, żeby zatrzymać się przed Panem Jezusem i w modlitwie powierzać Mu swoje sprawy.


OFIARY: 3.09.2023


Taca - £765; Gift Aid - £340; Ofiary kartą - £581.77

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


LITURGIA TYGODNIA


W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma (z gr. „złotousty”). Żył w drugiej połowie IV wieku, urodził się w Antiochii. Przez sześć lat prowadził życie pustelnicze, następnie jako kapłan i biskup Konstantynopola bardzo szybko stał się podziwianym kaznodzieją. Za krytykę postępowania dworu bizantyjskiego był zsyłany na wygnanie.


W czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na pamiątkę odnalezienia w Jerozolimie relikwii krzyża Jezusa. W związku z tym wydarzeniem zbudowano w Jerozolimie na Golgocie dwie bazyliki: Męczenników (Krzyża) i Zmartwychwstania – które poświęcono 13 września, a dzień później wystawiono relikwie Krzyża na widok publiczny – do adoracji. Kościół w Krzyżu Jezusa widział zawsze ołtarz na którym Syn Boży dokonał zbawienia świata, dlatego każda jego cząstka doznaje zawsze szczególnej czci.


Dzień po tym święcie przypada wspomnienie NMP Bolesnej. Uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która była zjednoczona z Chrystusem w każdym momencie Jego zbawczej misji, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.


W sobotę wspominamy św. Korneliusza i Cypriana, którzy żyli w ciągłej łączności, choć nigdy się nie spotkali. Papież Korneliusz w trudnych czasach doświadczał wsparcia Cypriana, biskupa Kartaginy Podczas prześladowań chrześcijan w III w. Korneliusz zmarł na wygnaniu, a Cyprian poniósł męczeństwo.Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

271 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page