top of page

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.09.2023


OFIARY: 27.08.2023


Taca - £801; Gift Aid - £325; Ofiary kartą - £567.77

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


POMOC DUSZPASTERSKA


Serdecznie witamy w naszym gronie księdza Mateusza Targońskiego, który jest studentem biblistyki w Rzymie. Przez cały wrzesień będzie posługiwał w naszej parafii. Już teraz z serca dziękujemy mu za pomoc duszpasterską w tym czasie.


PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, który jest okazją do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństwa po wieczornej Eucharystii.


REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE


W tym tygodniu, od 4 do 7 września, będą się odbywały rekolekcje dla wszystkich księży z Polskiej Misji w Anglii i Walii. Zapraszamy do duchowej łączności oraz modlitwy w naszej intencji – o dobre owoce tego czasu duchowych ćwiczeń.


KANCELARIA PARAFIALNA I ZAMAWIANIE INTENCJI


W związku z rekolekcjami kapłańskimi oraz urlopem ks. Tomasza od dziś do niedzieli 24 września włącznie, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przepraszamy za tą niedogodność, która wynika ze zmian personalnych w naszej wspólnocie. Do najbliższego czwartku można przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej rezerwować intencje mszalne na wrzesień – jest jeszcze kilka wolnych intencji w dni powszednie w drugiej połowie miesiąca. Zachęcamy także do rezerwowania intencji mszalnych na kolejne miesiące tego roku – od października do grudnia – warto to zrobić z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli ma to być Eucharystia niedzielna.


SCHOLA DZIECIĘCA


Po przerwie wakacyjnej chcemy zaprosić dzieci do współtworzenia scholi która będzie śpiewać podczas Mszy o godz. 12:30. Rodziców chętnych dzieci prosimy aby zapisać się u naszej pani organistki do grupy informacyjnej. Próby odbywają się w sali fortepianowej od godz. 11:30. Zapraszamy serdecznie aby dołączyć do scholi dziecięcej i śpiewać na chwałę Boga.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Dziś z racji pielgrzymki do Aylesford kawiarnia, restauracja i księgarnia wyjątkowo będą nieczynne. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego funkcjonowania i zapraszamy serdecznie do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, oraz do restauracji i kawiarniPod skrzydłami Aniołów”.


II TACA


Za tydzień odbędzie się zbiórka (II taca) na rzecz Fundacji Kardynała Józefa Glempa. Od ponad trzydziestu lat istnienia fundacji około 400 kapłanów, kleryków, osób zakonnych i świeckich otrzymało pomoc w zdobywaniu wykształcenia, oraz mogło zdobywać umiejętności językowe w Anglii.


PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Od dziś, po przerwie wakacyjnej, niedzielne Msze święte będą w porządku stałym: 9:00, 11:00, 12:30, 15:00 i 19:00. Eucharystia o godz. 11:00 będzie także transmitowana na naszym parafialnym Facebooku.


PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW


Rozpoczęły się zapisy do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej, formularz zapisu będzie aktywny do niedzieli 24 września. Po tym terminie zapisani otrzymają mailem najważniejsze informacje oraz zaproszenie na spotkanie organizacyjne.


LITURGIA TYGODNIA


W piątek przypada w Kościele święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ewangelia nie podaje nam czasu, miejsca ani też okoliczności narodzenia Maryi. Prawdopodobnie przyszła na świat między 20. a 16. rokiem przed narodzeniem Chrystusa, zachowana od początku swojego życia od wszelkiego grzechu. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny związane jest z konsekracją 8. września w Jerozolimie kościoła Narodzin NMP w miejscu gdzie stać miał dom Jej rodziców - Joachima i Anny. W tym miejscu czczona jest figurka Maryi jako małego dziecka. W Polsce święto Narodzenia NMP nazywane jest także świętem Matki Boskiej Siewnej, ze względu na dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie zaczynano jesienny siew. Przyjście Matki Bożej na świat pod koniec lata i na progu jesieni wiąże się z tą tradycją, w Maryi bowiem Bóg powierzył całej ziemi drogocenne „ziarno”, które wydało plon we właściwym czasie.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

281 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page