top of page

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.08.2023

Zaktualizowano: 26 sie 2023


ODPUST PARAFIALNY


W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Eucharystia w intencji wszystkich parafian będzie o godz. 11:00.


KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, oraz do kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości. Nasza restauracja z powodu urlopów w sierpniu będzie nieczynna. Za tydzień z okazji naszego odpustu parafialnego będzie można w księgarni kupić wybrane artykuły 30% taniej.


PIELGRZYMKA DO AYLESFORD


Nasza parafia organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Aylesford w niedzielę 3 września. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Cena przejazdu w obie strony to £20. Bilety na nabycia w kancelarii parafialnej, online na stronie Eventbrite (kod QR na plakacie) oraz w sklepiku parafialnym.


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


W naszym kościele jest okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chętnych zapraszam do zatrzymania się na modlitwie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek przez godzinę od 18:00, oraz dodatkowo w czwartek po Mszy wieczornej. Warto znaleźć czas, żeby zatrzymać się przed Panem Jezusem i w modlitwie powierzać Mu swoje sprawy.


SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA


Okazja do spowiedzi jest pół godziny przed każdą poranną Mszą świętą od poniedziałku do soboty, w czasie adoracji od godz. 18:15 do 18:50 i dodatkowo w czwartki po Eucharystii do godz. 20:40, oraz przez godzinę przed wieczorną Eucharystią w sobotę. W niedzielę w czasie wakacji spowiedź jest tylko przed pierwszą Mszą świętą od godz. 8:30.


PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW


Zapisy do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii rozpoczną się we wrześniu i potrwają dwa tygodnie. Szczegóły na naszej stronie internetowej.


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH


Zachęcamy do rezerwowania intencji mszalnych na kolejne miesiące tego roku – od września do grudnia – warto to zrobić z wyprzedzeniem.


OFIARY: 13.08.2023


Taca - £790; Gift Aid - £335; Ofiary kartą - £504

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


MODLITWA ZA ZMARŁYCH


W minioną niedzielę (13/08) w wieku 69 lat zmarła śp. Krystyna Rafaląt. Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek…


WOLONTARIAT PARAFIALNY


Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy poprzez dar wolontariatu na rzecz naszej wspólnoty przyczyniają się do jej utrzymania i rozwoju. W ich intencji w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna o godz. 12:30.


LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek wspominamy św. Piusa X, papieża. Urodził się w 1835 r. w ubogiej rodzinie jako Giuseppe Sarto. Został kapłanem, następnie biskupem Mantui, a w 1893 roku wybrano go kardynałem i patriarchą Wenecji. Na stolicę Piotrową wstąpił w 1903 roku. W czasie swojego pontyfikatu zapoczątkował reformę prawa kościelnego, opracował nowy katechizm oraz propagował Komunię św. dla dzieci.


We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP Królowej, przypadające na oktawę uroczystości Wniebowzięcia, ustanowione w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. W tym dniu, rozważając ostatnią tajemnicę różańca świętego, wspominamy ukoronowanie Matki Bożej na Królową nieba i ziemi.


W czwartek przeżywamy w całym Kościele święto św. Bartłomieja, apostoła, który w Ewangeliach występuje pod dwoma imionami – jako Bartłomiej (z hebr. „syn Tojmaja”) oraz jako Natanael (co oznacza „Bóg dał”). Pochodził z Kany Galilejskiej, tam był świadkiem przemienienia wody w wino przez Pana Jezusa podczas wesela. Według Martyrologium rzymskiego głosił on Ewangelię w Indiach i Armenii, gdzie oddał swoje życie za wiarę w Jezusa.

W sobotę przypada w Kościele polskim uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wizerunek Czarnej Madonny czczony jest od 1382 r. Jego kult wzrósł po cudownej obronie Jasnej Góry w czasie potopu szwedzkiego, a Częstochowa stała się duchową stolicą Polski. Święto Matki Bożej Częstochowskiej zostało zatwierdzone w 1956 r. dla całej Polski. W tym dniu Kościół chce nam przypomnieć jak czułą i potężną mamy w osobie Maryi Opiekunkę, Matkę i Królową.

321 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page