top of page

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.08.2023WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH


Na czas wakacji w niedziele będą cztery Eucharystie - o godz. 9:00, 11:00, 12:30 oraz 19:00. W tym tygodniu będzie dodatkowo Eucharystia we wtorek o 19:00 – ze względu na uroczystość Wniebowzięcia NMP.


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


W naszym kościele jest okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chętnych zapraszam do zatrzymania się na modlitwie od poniedziałku do piątku od 18:00 do 19:00, oraz dodatkowo w czwartek po Mszy wieczornej. Warto znaleźć czas, żeby zatrzymać się przed Panem Jezusem i w modlitwie powierzać Mu swoje sprawy.


SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA


Okazja do spowiedzi jest pół godziny przed każdą poranną Mszą świętą, oraz przez godzinę przed wieczorną Eucharystią od poniedziałku do soboty.


KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej księgarni z bogatą ofertą katolickich książek i dewocjonaliów, oraz do kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy kawie lub herbacie, spróbować domowych ciast, smoothie i innych słodkości. Nasza restauracja z powodu urlopów w sierpniu będzie nieczynna.


CZUWANIE MODLITEWNE


W najbliższy czwartek 17 sierpnia zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. o. Pio – o 18:30 różaniec, o 19:00 Eucharystia, po niej około 19:45 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z okazją do uczczenia relikwii św. o. Pio.


PIELGRZYMKA DO AYLESFORD


Nasza parafia organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Aylesford w niedzielę 3 września. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Cena przejazdu w obie strony to £20. Bilety na nabycia w kancelarii parafialnej, online na stronie Eventbrite (kod QR na plakacie) oraz w sklepiku parafialnym.


PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW


Zapisy do przygotowania do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania w naszej parafii rozpoczną się we wrześniu i potrwają dwa tygodnie. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Przyjmujemy dzieci i młodzież z rodzin należących do naszej wspólnoty.


WOLONTARIAT PARAFIALNY


Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy poprzez dar wolontariatu na rzecz naszej wspólnoty przyczyniają się do jej utrzymania i rozwoju.


OFIARY: 6.08.2023


Taca - £834; Gift Aid - £363; Ofiary kartą - £458

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii.


WAKACJE Z BOGIEM


Życzymy wszystkim, którzy wyjeżdżają na urlop – bezpiecznych podróży, dobrego wypoczynku oraz miłych spotkań z bliskimi – a wszystkim parafianom oraz gościom obfitości łask Bożych przez Serce Maryi.


LITURGIA TYGODNIA


W poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika. Wstąpił do franciszkanów, w 1918 r. przyjął święcenia, był bardzo gorliwym w posłudze i bardzo nowoczesnym jak na tamte czasy kapłanem. Ewangelizował na różne sposoby, stworzył wiele dzieł związanych z mediami – między innymi Radio Niepokalanów i miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”. Aby walczyć o nawrócenie schizmatyków i masonów założył stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. W 1941 roku został aresztowany przez nazistów i trafił do Auschwitz, gdzie ofiarował życie w zamian za ocalenie ojca rodziny, Franciszka Gajowniczka. Zmarł 14 sierpnia.

We wtorek obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czcząc Jej święte życie na ziemi i jego chwalebne zakończenie. Katechizm Kościoła katolickiego podkreśla, że to wydarzenie ukazuje szczególny związek Maryi z Chrystusem i Jej udział w Zmartwychwstaniu. Wśród teologów nie było przez wieki zgodności, czy Maryja została wzięta do nieba za życia czy po śmierci, dlatego też często używano sformułowania „przejście” lub "zaśnięcie". Mimo to prawda ta była oczywistą dla wiernych od czasów Kościoła pierwotnego i świętowana już od V wieku. Ostatecznie tajemnica wzięcia Maryi do nieba została zdefiniowana w 1950 roku przez papieża Piusa XII.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Urodził się w Kamieniu Śląskim w 1183 r., pochodził z rodu Odrowążów. W 1218 roku spotkał w Rzymie św. Dominika, który przyjął go do Zakonu. Św. Jacek założył pierwszy klasztor dominikański w Krakowie, posługiwał także w Gdańsku, później wyruszył na misje do Kijowa, działał także w Prusach. Przedstawiany jest w habicie i czarnym płaszczu, z monstrancją, figurą Maryi oraz Pismem świętym.

384 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page