top of page

XI Niedziela Zwykła 18.06.2023


Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa 21 czerwca – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

Sobota 24 czerwca - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela


Nabożeństwa Czerwcowe do Serca Pana Jezusa w tygodniu na 15min przed rozpoczęciem wieczornej Eucharystii. W niedzielę o godz. 10.30


Spotkanie seniorów odbędzie się w czwartek 22 czerwca. O godzinie 10.30 – Eucharystia, a po niej spotkanie w sali pod kościołem.


Zapraszamy na konferencje pod tyt. „Babcia i dziadek na emeryturze czyli cienie i blaski emerytury na emigracji”. Coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące sprowadzania rodziców czy dziadków do Wielkiej Brytanii, coraz częściej sami seniorzy zastanawiają się jak wygląda kwestia jesieni życia na wyspach. Spotkanie odbędzie się w parafii w Slough w najbliższą sobotę od godz. 15.00. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.


Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych – ewangelizacyjnego spotkania młodzieży z polskich parafii w UK. Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii wraz z parafią w Slough. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek 7 lipca wieczorem i kończy się w niedzielę 9 lipca około południa. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Koniecznie są namioty (dwie noce).


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 840£ oraz w formie GiftAid 420£. Kartą zebraliśmy 431£. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.


Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Wesołego Dnia Dziecka w Laxton Hall. Szacujemy, że w wydarzeniu brało udział około 4500 osób. Bez zaangażowania tak wielu ludzi nie udało by się tego zorganizować.


Są jeszcze wonne intencje mszalne. Po Mszy można zamówić w kancelarii parafialnej.


Na czas miesięcy wakacyjnych - lipca i sierpnia w niedziele będą cztery Eucharystie - o godz. 9.00, 11.00, 12.30 oraz 19.00.


Dzisiaj wyjątkowo kawiarnia, restauracja będą nieczynne. Zapraszamy za tydzień.

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zmarła nasza wieloletnia parafianka śp. Teresa Grażyna Strumiłło – Pietraszkiewicz. Przeżyła 88 lat.

Jej pogrzeb odbędzie się na Devonii we środę 28 czerwca o godz. 11.00

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci,

niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Najbliższym Jej sercu składamy w imieniu naszej wspólnoty parafialnej głębokie wyrazy współczucia.

216 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận


bottom of page