top of page

VIII Niedziela Zwykła (27.02.2022)


Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa 2 marca – Środa Popielcowa

Piątek 4 marca – Święto św. Kazimierza – drugiego patrona naszej wspólnoty parafialnej


W Środę Popielcową 2 marca wraz z całym Kościołem rozpoczynamy czas wielkiej pokuty. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: Postem i Modlitwą. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka podejmijmy sercem szczególnie w tym dniu post i modlitwę w intencji pokoju. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 10.30, 17.30, 19.00.


Za tydzień w I Niedziele Wielkiego Postu gościć będziemy m.in. siostrę Tymoteusze ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek związaną z Domem Chłopków w Broniszewicach. Wraz z Fundacją św. Dominika włączmy się w konkretną pomoc Ukrainie. W tym dniu zbierzemy II tace na ten cel. Siostry przedstawią cel zbiórki. Bardzo proszę by potraktować tę tacę jako Jałmużnę Wielkopostną.


W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa – w piątki, godz. 18.30 (po niej Msza św.)

Gorzkie Żale – w niedzielę, godz. 10.30

Parafianie – we Wspólnocie siła. Włączmy się w Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie. Poniedziałek, środa, czwartek i niedziela o godz. 18.30, sobota o godz. 17.30, w najbliższą wyjątkowo o 17.00 z racji I soboty miesiąca. Te modlitwy będziemy także transmitować.


W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z modlitwą o pokój. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.


Narzeczonych zapraszamy na Kurs przedmałżeński - od soboty 5 marca. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.


Już teraz zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne – pierwsze od dwóch lat. W tym roku poprowadzi nas duchowo ks. prof. dr hab. Leszek Szewczyk. Temat rekolekcji: „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” (Łk 18,8)

Ćwiczenia duchowe rozpoczną się w czwartek 24 marca, a zakończą 27 marca w niedziele. Już teraz prosimy by zarezerwować sobie czas.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę, było to 713,50£ oraz w formie Gift Aid 633,50£.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się statyw z czytnikiem. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej. Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy Zapraszamy także na grochówką z masełkiem i świeżo upieczonym, domowym chlebem.


Z racji malowania kancelaria parafialna dziś zamknięta. Pilna prośba. Potrzeba jednej osoby, która wkuła by w ścianę dwa gniazda na prąd. Dla fachowca to godzina pracy. Potrzebujemy to zrobić jutro z rana. Szczegóły u ks. Bogdana

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

470 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page