top of page

VII Niedziela Zwykła 19.02.2023W Środę Popielcową 22 lutego wraz z całym Kościołem rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Msze św. w środę z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.30, 10.30, 17.30, 19.00. Podejmijmy tym dniu post i modlitwę w intencji pokoju.


W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa – w piątki, godz. 18.30 (po niej Msza św.)

Gorzkie Żale – w niedzielę, godz. 10.30

Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedziele 5 marca. Potrwają do środy. Szczegóły na plakacie. Życie duchowe wymaga czasu – prosimy by ten czas sobie zarezerwować.


W I piątek Wielkiego Postu, Drogę Krzyżową pragniemy ofiarować w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich ro­dzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorsze­nie i wyrządzają krzywdę, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

W parafii Balham w pt 24 lutego odbędzie się Konferencja „Młody człowiek kontra współczesny świat: wartości, problemy i zagrożenia”. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.


W sobotę 25 lutego w I Nd Wielkiego Postu o godz. 19.00 odbędzie się pokaz najnowszego filmu pt „Medjugorie”, którego światowa premiera odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu.

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać. O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Bilety cegiełki (dobrowolna ofiara – przeznaczona na zakup licencji) do odebrania w kancelarii po Eucharystii bądź w przez stronę Eventbrite (kod QR na plakacie).

Trwają katechezy pogłębiające wiarę. Zapraszamy młodzież i dorosłych w niedziele po Eucharystii o godz. o 12.30.


Osoby, które pragną włączyć się w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego zapraszamy na próby, w niedziele Wielkiego Postu do Sali Fortepianowej po Eucharystii o godz. 15.00.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 860£ oraz w formie GiftAid 695£. Kartą zebraliśmy 499£. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.


Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

224 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page