top of page

VII Niedziela Zwykła 19.02.2023W Środę Popielcową 22 lutego wraz z całym Kościołem rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Msze św. w środę z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.30, 10.30, 17.30, 19.00. Podejmijmy tym dniu post i modlitwę w intencji pokoju.


W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa – w piątki, godz. 18.30 (po niej Msza św.)

Gorzkie Żale – w niedzielę, godz. 10.30

Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedziele 5 marca. Potrwają do środy. Szczegóły na plakacie. Życie duchowe wymaga czasu – prosimy by ten czas sobie zarezerwować.


W I piątek Wielkiego Postu, Drogę Krzyżową pragniemy ofiarować w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich ro­dzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorsze­nie i wyrządzają krzywdę, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

W parafii Balham w pt 24 lutego odbędzie się Konferencja „Młody człowiek kontra współczesny świat: wartości, problemy i zagrożenia”. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.


W sobotę 25 lutego w I Nd Wielkiego Postu o godz. 19.00 odbędzie się pokaz najnowszego filmu pt „Medjugorie”, którego światowa premiera odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu.

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać. O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Bilety cegiełki (dobrowolna ofiara – przeznaczona na zakup licencji) do odebrania w kancelarii po Eucharystii bądź w przez stronę Eventbrite (kod QR na plakacie).

Trwają katechezy pogłębiające wiarę. Zapraszamy młodzież i dorosłych w niedziele po Eucharystii o godz. o 12.30.


Osoby, które pragną włączyć się w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego zapraszamy na próby, w niedziele Wielkiego Postu do Sali Fortepianowej po Eucharystii o godz. 15.00.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 860£ oraz w formie GiftAid 695£. Kartą zebraliśmy 499£. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

220 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page