top of page

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022


Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Nabożeństwa Czerwcowe do Serca Pana Jezusa w tygodniu na 15min przed rozpoczęciem wieczornej Eucharystii. W niedzielę o godz. 10.30.


Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek 6 czerwca - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Czwartek 9 czerwca - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Za tydzień w niedziele Uroczystość Najświętszej Trójcy.


I KOMUNIA ŚWIĘTA I BIERZMOWNIE (przygotowanie na rok 2022/23) Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się formularze zapisu do przygotowania do I Komunii Świętej oraz formularz zapisu na kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. W przypadku I Komunii Świętej przygotowujemy dzieci z rodzin, które są zapisane do parafii i uczęszczają na Mszę świętą niedzielną przynajmniej rok przed rozpoczęciem przygotowania. Zapisujemy dzieci z rocznika 2014 i starsze. Kandydaci do bierzmowania to rocznik 2007 oraz starsi. Ostatni dzień zapisów to 31 lipca 2022. Zapisy tylko przez stronę internetową naszej parafii. www.devonia.org


Przed nami Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall (sobota 18 czerwca). W wydarzeniu bierze udział tysiące Polaków – rodziców i dzieci - ze wszystkich zakątków Anglii i Walii! Organizacja tak olbrzymiej imprezy nie byłaby możliwa bez zaangażowania ogromnej ilości wolontariuszy i ich pracy! Przed pandemią w 2018 roku przy obsłudze tego wydarzenia pracowało prawie 200 osób! W tym roku również zwracamy się z apelem o pomoc w organizacji tego wydarzenia. Wolontariusze mają zapewniony darmowy transport z Londynu do Laxton Hall i z powrotem oraz wyżywienie na miejscu. Potrzebujemy osób, które pomogą w prowadzeniu poszczególnych konkurencji, zajęć sportowych oraz konkursów artystycznych, jak również do pilnowania porządku przy zjeżdżalniach, przy grillu lub w kawiarni. Wydarzenie to jest doskonałą zabawą dla dzieci, ale również i Wolontariuszy! Liczymy na Twoją pomoc!

Szczegóły na naszej stronie Devonia.org lub na plakacie przy wyjściu z kościoła.


Zapraszamy młodych w wieku od 16 do 24 roku życia, zarówno tych po bierzmowaniu jak i przed bierzmowaniem do udziału w Eucharystii o godz. 15.00, po Mszy Świętej spotkanie młodzieży w Sali pod kościołem.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 660£ oraz w formie GiftAid 870£.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się statyw z czytnikiem. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

150 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page