top of page

Uroczystość Wszystkich Świętach (31.10.2021)

Dzisiaj zgodnie z kalendarzem liturgicznym kościoła w Anglii i Walii obchodzimy


Poniedziałek 1 listopada traktowany jest jako dzień powszedni.

We wtorek 2 listopada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.30, 10.30 oraz 19.00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo za zmarłych.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Za zmarłych, zgłoszonych na kartkach wypominkowych, modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi mszami świętymi. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji złożone. Wypominki prosimy składać w kancelarii bądź w zakrystii po każdej niedzielnej Eucharystii. Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org


Do 7 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na modlitwę w int. zmarłych zapisanych w wypominkach:

Poniedziałek do Czwartku o godz. 18.30 różaniec za zmarłych, we wtorek w Dzień Zaduszny dodatków po Mszy wieczornej.

Piątek o godz. 20.00 nabożeństwo za zmarłych przed Krzyżem

Sobota o godz. 17.00 różaniec za zmarłych

Niedziela o godz. 10.30 różaniec za zmarłych

Poniedziałek 8 listopada o godz. 18.30 różaniec za zmarłych


Przez cały miesiąc listopad – Dekretem Penitencjarni Apostolskiej - nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego.

Aby otrzymać odpust należy również spełnić zwykłe warunki:

♦ stan łaski uświęcającej (można odbyć spowiedź, aby uzyskać pewność),

♦ uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii Świętej,

♦ brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego,

♦ modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.


Procesja i modlitwa na cmentarzach:

Sobota 30 października, godz. 11:00 na Old Southgate Cemetery, na godz. 12.00 na New Southgate Cemetery - modlitwę przygotowuje parafia na Enfield

Niedziela 31 października, godz. 15.30 – Cmentarz Leyton (Spotkanie przy kaplicy głównej – nie będzie tam Mszy św. tylko procesja) – modlitwę przygotowuje parafia Ilford

Sobota (6 listopada), godz. 12.00 – St. Pancras Islington (London N2 9AG) (spotkanie przy bramie głównej o 11.45) – modlitwę przygotowuje Devonia


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W pierwszy piątek miesiąca po Eucharystii nabożeństwo za zmarłych. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z modlitwą za zmarłych. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.

Wspólnota Neokatechumenatu wraz z duszpasterzami zapraszają na Katechezy Drogi Neoaktechumenalnej. Odbędą się one dwa razy w tygodniu: w każdą środę po wieczornej Mszy świętej oraz w niedziele po Mszy o 15.00.


Zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę, było to 733,15£ oraz w formie Gift Aid 604£.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się statyw z czytnikiem. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej. Przez czytnik można także złożyć ofiarę na wypominki.

Parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

344 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page