Uroczystość Wszystkich Świętach (31.10.2021)

Dzisiaj zgodnie z kalendarzem liturgicznym kościoła w Anglii i Walii obchodzimy


Poniedziałek 1 listopada traktowany jest jako dzień powszedni.

We wtorek 2 listopada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.30, 10.30 oraz 19.00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo za zmarłych.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Za zmarłych, zgłoszonych na kartkach wypominkowych, modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi mszami świętymi. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji złożone. Wypominki prosimy składać w kancelarii bądź w zakrystii po każdej niedzielnej Eucharystii. Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org


Do 7 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na modlitwę w int. zmarłych zapisanych w wypominkach:

Poniedziałek do Czwartku o godz. 18.30 różaniec za zmarłych, we wtorek w Dzień Zaduszny dodatków po Mszy wieczornej.

Piątek o godz. 20.00 nabożeństwo za zmarłych przed Krzyżem

Sobota o godz. 17.00 różaniec za zmarłych

Niedziela o godz. 10.30 różaniec za zmarłych

Poniedziałek 8 listopada o godz. 18.30 różaniec za zmarłych


Przez cały miesiąc listopad – Dekretem Penitencjarni Apostolskiej - nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego.

Aby otrzymać odpust należy również spełnić zwykłe warunki:

♦ stan łaski uświęcającej (można odbyć spowiedź, aby uzyskać pewność),

♦ uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii Świętej,

♦ brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego,

♦ modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.


Procesja i modlitwa na cmentarzach:

Sobota 30 października, godz. 11:00 na Old Southgate Cemetery, na godz. 12.00 na New Southgate Cemetery - modlitwę przygotowuje parafia na Enfield

Niedziela 31 października, godz. 15.30 – Cmentarz Leyton (Spotkanie przy kaplicy głównej – nie będzie tam Mszy św. tylko procesja) – modlitwę przygotowuje parafia Ilford

Sobota (6 listopada), godz. 12.00 – St. Pancras Islington (London N2 9AG) (spotkanie przy bramie głównej o 11.45) – modlitwę przygotowuje Devonia


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W pierwszy piątek miesiąca po Eucharystii nabożeństwo za zmarłych. W 1szy piątek miesiąca okazja od spowiedzi od godz. 18.00 do 19.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z modlitwą za zmarłych. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00.

Wspólnota Neokatechumenatu wraz z duszpasterzami zapraszają na Katechezy Drogi Neoaktechumenalnej. Odbędą się one dwa razy w tygodniu: w każdą środę po wieczornej Mszy świętej oraz w niedziele po Mszy o 15.00.


Zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę, było to 733,15£ oraz w formie Gift Aid 604£.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się statyw z czytnikiem. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej. Przez czytnik można także złożyć ofiarę na wypominki.

Parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

340 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie