top of page

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Nabożeństwa Czerwcowe do Serca Pana Jezusa w tygodniu na 15min przed rozpoczęciem wieczornej Eucharystii. W niedzielę o godz. 10.30.

Uroczystość Bożego Ciała zgodnie z kalendarzem liturgicznym kościoła w Anglii i Walii będziemy obchodzić w następną niedziele.


Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek 13 czerwca – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK

Wtorek 14 czerwca - Wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

Piątek 17 czerwca - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.


Spotkanie seniorów odbędzie się w środę 15 czerwca. O godzinie 10.30 – Eucharystia, a po niej spotkanie w sali pod kościołem.


Czuwanie modlitewne przez wstawiennictwo o. Pio w czwartek 16 czerwca, o 18.30 różaniec, 19.00 Eucharystia, 20.00 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z uczczeniem relikwii o. Pio.


I KOMUNIA ŚWIĘTA I BIERZMOWNIE (przygotowanie na rok 2022/23) Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się formularze zapisu do przygotowania do I Komunii Świętej oraz formularz zapisu na kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. W przypadku I Komunii Świętej przygotowujemy dzieci z rodzin, które są zapisane do parafii i uczęszczają na Mszę świętą niedzielną przynajmniej rok przed rozpoczęciem przygotowania. Zapisujemy dzieci z rocznika 2014 i starsze. Kandydaci do bierzmowania to rocznik 2007 oraz starsi. Ostatni dzień zapisów to 31 lipca 2022. Zapisy tylko przez stronę internetową naszej parafii. www.devonia.org


W najbliższą sobotę zapraszamy rodziny na Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall. Wszystkie konkursy, zabawy, zjeżdżalnie dla dzieci Gratis. Szczegóły i adres na plakacie przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia.

W Niedziele także w Laxton Hall Uroczystość Bożego Ciała. Rozpoczęcie spotkania o godz. 12.00. Eucharystia wraz z procesją o godz. 15.00. Szczególe na plakacie.


Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych – ewangelizacyjnego spotkania młodzieży z polskich parafii w UK. Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek 1 lipca wieczorem i kończy się w niedzielę 3 lipca około południa. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Koniecznie są namioty (dwie noce). Zaproszenie kierujemy do tegorocznej młodzieży bierzmowanej i tych którzy przygotowują od czerwca tego roku.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 935£ oraz w formie GiftAid 391£. Przy wyjściu z kościoła znajduje się statyw z czytnikiem. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Na czas miesięcy wakacyjnych - lipca i sierpnia w niedziele będą cztery Eucharystie - o godz. 9.00, 11.00, 12.30 oraz 19.00. Sobota pozostaje bez zmian. Intencje mszalne zamówione na godz. 15.00 będą sprawowane o godz. 19.00.

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

200 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page