top of page

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 19.06.2022

Dzisiaj zgodnie z kalendarzem liturgicznym kościoła w Anglii i Walii obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaNabożeństwa Czerwcowe do Serca Pana Jezusa w tygodniu na 15min przed rozpoczęciem wieczornej Eucharystii. W niedzielę o godz. 10.30.


Obchody liturgiczne tygodnia:

Czwartek 23 czerwca – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

Piątek 24 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa


I KOMUNIA ŚWIĘTA I BIERZMOWNIE (przygotowanie na rok 2022/23) Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się formularze zapisu do przygotowania do I Komunii Świętej oraz formularz zapisu na kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. W przypadku I Komunii Świętej przygotowujemy dzieci z rodzin, które są zapisane do parafii i uczęszczają na Mszę świętą niedzielną przynajmniej rok przed rozpoczęciem przygotowania. Zapisujemy dzieci z rocznika 2014 i starsze. Kandydaci do bierzmowania to rocznik 2007 oraz starsi. Ostatni dzień zapisów to 31 lipca 2022. Zapisy tylko przez stronę internetową naszej parafii. www.devonia.org


Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych – ewangelizacyjnego spotkania młodzieży z polskich parafii w UK. Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek 1 lipca wieczorem i kończy się w niedzielę 3 lipca około południa. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Koniecznie są namioty (dwie noce). Zaproszenie kierujemy do tegorocznej młodzieży bierzmowanej i tych którzy przygotowują od czerwca tego roku.


Z serca dziękujemy wolontariuszom za wszelkie prace. Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 866£ oraz w formie GiftAid 689£.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Na czas miesięcy wakacyjnych - lipca i sierpnia w niedziele będą cztery Eucharystie - o godz. 9.00, 11.00, 12.30 oraz 19.00. Intencje mszalne zamówione na godz. 15.00 będą sprawowane o godz. 19.00.


Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

247 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page