top of page

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022

Ob

chody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek 21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania NMP Wtorek 22 listopada - Wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.

Czwartek 24 listopada - Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.

Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu.


W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.


Już teraz zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe pt: Uzdrowienie wewnętrzne. Rozpoczną się w niedziele 11 grudnia, zakończa się w środę 14 grudnia. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.


W kawiarni do wglądu przepisane i uporządkowane wypominki. Można sprawdzić przed jaką niedzielną Eucharystią będzie modlitwa za konkretnych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać jeszcze kartki na wypominki. Za zmarłych, zgłoszonych na kartkach wypominkowych, modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi mszami świętymi. Wypominki można składać jeszcze przez najbliższy tydzień w kancelarii bądź w zakrystii po każdej Eucharystii Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org


Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 1026£ oraz w formie GiftAid 661£. Kartą zebraliśmy 417£. Przy wyjściu z kościoła znajdują się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.


Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

162 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page