top of page

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022

Ob

chody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek 21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania NMP Wtorek 22 listopada - Wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.

Czwartek 24 listopada - Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.

Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu.


W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.


Już teraz zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe pt: Uzdrowienie wewnętrzne. Rozpoczną się w niedziele 11 grudnia, zakończa się w środę 14 grudnia. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.


W kawiarni do wglądu przepisane i uporządkowane wypominki. Można sprawdzić przed jaką niedzielną Eucharystią będzie modlitwa za konkretnych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać jeszcze kartki na wypominki. Za zmarłych, zgłoszonych na kartkach wypominkowych, modlimy się w ciągu całego roku przed niedzielnymi mszami świętymi. Wypominki można składać jeszcze przez najbliższy tydzień w kancelarii bądź w zakrystii po każdej Eucharystii Wypominki za zmarłych można także złożyć przez naszą stronę internetową: www.devonia.org


Dziękujemy parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę było to 1026£ oraz w formie GiftAid 661£. Kartą zebraliśmy 417£. Przy wyjściu z kościoła znajdują się statywy z czytnikami. Można tam złożyć ofiarę kartą płatniczą, można to także uczynić bezpośrednio z naszej strony internetowej.


Po Eucharystii zapraszamy do naszej księgarni i kawiarni „Pod skrzydłami Aniołów”. W kawiarni kawa, herbata, czekolada, domowe ciasta, smoothie inne frykasy.


Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

163 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page