top of page

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 26.11.2023


REKOLEKCJE ADWENTOWE


Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, których tematem przewodnim będzie „Upodobanie w oczach Boga”. Poprowadzi je dla nas ks. Grzegorz Jeleń, posługujący aktualnie jako misjonarz na Ukrainie. Szczegółowy plan można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej.


KRĄG BIBLIJNY


Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Pisma Świętego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego – w poniedziałki po wieczornej Eucharystii w sali pod kościołem, około godz. 19:45.


SPOTKANIE SENIORÓW


Kolejne spotkanie dla grupy seniorów naszej parafii odbędzie się w środę 29 listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 10:30, a po niej na spotkanie w sali pod kościołem.


PIERWSZY PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA


W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy. W pierwszy piątek chcemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godz. 18:00 okazja do spowiedzi, o godz. 19:00 Eucharystia i po niej Adoracja Krzyża Świętego. W pierwszą sobotę, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie o godz. 17:00.


PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE


We wrześniu 2024 roku organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje – zapraszamy chętnych do zapoznania się z programem na plakacie lub stronie internetowej. Dodatkowe informacje i możliwość zapisu w kancelarii.


WYPOMINKI ROCZNE


W kawiarence są do wglądu przepisane i uporządkowane wypominki roczne. Można sprawdzić przed którą niedzielną Eucharystią będzie modlitwa za konkretnych zmarłych i poprawić ewentualne błędy.


RESTAURACJA, KSIĘGARNIA I KAWIARNIA


Zapraszamy do naszej restauracji która serwuje pyszne domowe obiady, oraz kawiarniPod skrzydłami Aniołów”, gdzie można miło spędzić czas przy dobrej kawie lub herbacie. Zachęcamy także do skorzystania z oferty naszej księgarni z wieloma ciekawymi lekturami oraz dużym wyborem kalendarzy na 2024 rok.


OFIARY: 19.11.2023


Taca - £1132; Gift Aid - £600; Ofiary kartą - £482,77; II Taca - £720

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z Parafian chce złożyć ofiarę przelewem podajemy numer konta: Account name: PCM Devonia, Sort Code: 30-94-57, Account number: 00618078


MSZA ŻAŁOBNA


W niedzielę 3 grudnia o godz. 15:00 w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie odbędzie się Msza żałobna ku czci oficerów II Rzeczypospolitej Polskiej oraz ich małżonek gen. Stefana i Janiny Kopańskich oraz ppłk Stefana i Felicji Eichlerów. Szczątki obu wojskowych i ich małżonek zostaną następnie pochowane w Polsce.


LITURGIA TYGODNIA


W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w Roku Jubileuszowym 1925. Początkowo była ona obchodzona w niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych, jednak w nowym kalendarzu została przesunięta na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby podkreślić prawdę, iż Chrystus przyjdzie powtórnie na końcu czasów i przekaże Ojcu Niebieskiemu wieczne i powszechne królestwo.


W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła, pierwszego powołanego przez Jezusa do grona uczniów. Pochodził z Betsaidy i był bratem św. Piotra. Zanim został Apostołem był uczniem Jana Chrzciciela. Kiedy ten wskazał na Jezusa, mówiąc że On jest Barankiem Bożym, Andrzej od razu poszedł za Jezusem i przyprowadził do Niego swojego brata. Zginął śmiercią męczeńską około 65 roku, przybity do krzyża w kształcie litery X. Jest patronem ekumenizmu i jedności chrześcijan.Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

297 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page